Григора Нарекаці відносять до найвеличніших гуманістів  Вірменії, він був поетом, філософом та богословом.

Народився в Рштуніку (область південного берегу озера Ван) 951 року нашої  в родині релігійного діяча. Його батько Хосров Андзеваці був видатним богословом, мислителем, автором творів на релігійну тематику. Стає ченцем в Нарікському монастирі , маючи змогу ознайомитись у великій бібліотеці з оригінальними працями античної філософії, богослов’я.

Виявляє схильність до математики, музики, астрономії, іноземних мов, історії. Займався викладацькою діяльністю при школі та монастирі. Його було возведено в сан архімандрита. Пише релігійні твори, в яких розкриває проблему досягнення божественного світла шляхом життєвих випробувань та власної недосконалості. Такі недосконалості можуть бути подолані сповіддю самого себе та людством, завдяки особистій гармонії та з навколишнім світом, з пізнанням світоустрою, законів  існування людини та закономірності індивідуального розвитку.

Наприкінці свого життя Нарекаці пише ще один унікальний твір «Книга скорботних піснеспівів», який є ліричною комедією, такою собі індивідуальною сповіддю та проповіддю  про істинне та гідне людське життя; людську гріховність та потяг до самовдосконалення, пізнання того як влаштований світ та навколишня дійсність, здорову совість, честь, віру та невір’я, несення індивідуальної відповідальності за все.

Помер в Накерванку у 1003 році.

До нашого часу дійшло близько чотирьох мініатюр Григора Млічеці.

На думку деяких дослідників такі мініатюри мають портретну подібність з вірменським поетом. Вірменською церквою Григор Нарекаці був канонізований. Католицькою церквою вважається вчителем Церкви серед тридцяти шести існуючих. В честь святого названо вірменську церкву в місті Буанос-Айрес. День святого вшановується Вірменською Апостольською Церквою 25 січня.

Вірменська католицька церква визначила днем шанування вчителя Церкви – 27 лютого.

Авторству Нарекаці належить коментування на «Книгу Пісень» . Таж сама «Книга скорботних пісень» була видана у 1782 році. У 1985 році на вірші Нарекаці було присвячено «Концерт для змішаного хору в чотирьох частинах», написаних Альфредом Шнітке.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.