Історія релігій

Свято святого Антонія : історія виникнення свята, традиції, цікаві факти.

Іспанія здавна славиться не тільки винами і гарячими людьми. Іспанія відзначилася в розумінні багатьох людей як країна народу віри в першу чергу. Взагалі країну прийнято вважати оплотом католицької віри на крайньому півдні Європи. Однак співвідношення гарячої крові і не менш гарячою християнської релігії, часом робить окремі звичаї місцевого населення вкрай дивними. І свята, які присвячені пам’яті Святого Антонія, також відрізняються особливим колоритом.

Зараз звичайно мова піде не про всю Іспанії, а про її крихітну частину. Так в статті мова йтиме про поселення яке носить назву Манганесас де ла Польворосса. Що знаходиться в 250 кілометрах від столиці країни. Так вже вийшло, що місцеві звичаї і раніше дивували приїжджих, але тепер вони почали заходити буквально занадто далеко. Протягом останніх кількох сотень років в цьому селище місцеві жителі шанують Антонія — скидаючи кіз з висоти в двадцять метрів.

Натовп зазвичай збирається під вікнами того чи іншого будинку в очікуванні потрібного дива. Молоді люди. А саме вони повинні проводити всі заповітні дії піднімають домашніх кіз на висоту третього або четвертого поверху. Побачивши потрібну тварину що вигляне, або видніється у вікні, натовп починає кричати — «Падай! Стрибай! Падай! ». Закликаючи молодих людей скинути бідну тварину з дуже великих розмірів. Натовп не заспокоюється і що  сили, кричить: «Коза, коза, стрибай!» І ось трапляється бажаний момент, і молоді люди відпускають тварину вниз. Правда потрібно також відзначити, що внизу на неї чекає не смерть, а лише переляк.

Свято святого Антонія : історія виникнення свята, традиції, цікаві факти.

Справа в тому, що прямо під вікнами козу вже чекають інші жителі міста, серед яких є і ті, що тримають в руках туго натягнутий брезент. Таким ось чином тварина, пролетівши кілька метрів, успішно приземляється на брезентовий рятувальний тент.

Відповідь на питання про те, з чого раптом народилася така традиція етнографи, вже давно перестали шукати. Всі спроби щось дізнатися від місцевих жителів закінчувалися тим, що місцеві селяни говорили про те, що так до них робили їхні діди і батьки, ось і вони тепер веселяться. До слова, потрібно відзначити факт, що тільки чоловіки мають право брати участь в такому святі. Жінкам не дозволяється навіть підходити до місця проведення свята. Причому причини цього також не з’ясовані до кінця.

В цілому таке свято може викликати здивування з боку оточуючих. Хоча відверто кажучи, дивує не свято, а його проведення.

Ольга Степаненко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій