Народився  1867 року в місті Феодосія (Крим) в дуже старовинній сім’ї караїмів. Прізвище доволі  рідке та асоціюється з Кримським півостровом. Стає відомою на межі ХІХ –ХХ століть. Перепис ХІХ стоіття підтверджує, що з 10 000 феодосіївців лише 144 мали родинні узи династії Крим.

Освіта

Закінчив Євпаторську школу імені Абена-Яшара Луцкого, потім навчався на юридичному факультеті в Москві, пізніше – Петровську земельно-лісничу академію, отримавши спеціальність науковець-агроном.

Із закінченням навчання, очолює сільське господарство. Сприяє розвитку садівництва та виноградарства в краї. Займаючись благодійністю, кошти відсилав на розвиток наукової станції в Карадазі, археологічні розкопки півострова, видавництво.

Кар’єра

Входить в членство Державної Ради, очолює Таврійське земство, його обирають почесним суддею міста Феодосія, стає водночас членом місцевої думи. З 1906, а потім 1912-1917 року – обирається як депутат Держдуми Таврійської губернії. В листопаді 1918 по квітень 1919 року – прем’єр – міністр, пізніше  ж міністр землеробства у Кримському крайовому уряді.

У цих роках був зв’язаний громадянським шлюбом з караїмкою Вірою Егіз, яка за фахом лікар –окуліст, закінчила  медичний факультет при Бернському університеті (Швейцарія). Але довго відносини не тривали, і Віра Ісааківна вийшла заміж за Шапшала. У 1919 році Соломон одружується з француженкою Люцією з міста Феодосія, назавжди залишає з нею Крим. Він емігрує з сімєю на кораблі. Генералом Врангелем особисто був відправлений в командирування за кордон, з метою продажу  вина для армійських потреб. Коли Червона Армія увійшла в Крим, йому тільки залишалося  як і більшості членів уряду тікати звідси.

Приїхавши до Франції, у місті Париж  закінчує народну, в Монпельє – сільськогосподарську  школу.  Навчання проходить в Тулузькому і Бордоському ліцеї. Пише книгу під назвою «Кримську легенди», яку видає у 1925 році, присвячуючи її Фені Еттінгер. У 1928 році в Парижі публікує генеалогію роду Кримів.  Соломон Самійлович дітей практично не мав, в тім усиновив Рюрика (майбутній працвник-перекладач ООН, батько двох дітей, проживає в США).  Сестра Соломона – Віра Крим стала заміжньою з Пастаком.

Останні роки життя

Проживав у Парижі два роки, почав погіршуватися фізичний стан здоров’я. Вирішує залишити Париж та переїхати у власний  маєток  Мароньє Комб, що в округу Тулон, котре отримало назву «Крима». Був удостоєний  кавалерського ордену за свої заслуги в садівництві півдня Франції. До того ж Соломон входив в російське масонське ложе Північна Зірка в місті Париж, відносився  до союзу Великого Сходу Франції. Помер восени 1936 року і похований в Ла-Гарді (округ Тулон). У 1993 році одну із вулиць  міста Сімферополь названо іменем Соломона Самійловича Крима.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.