Народилася навесні 1906 року  в місті Ялта (півострів Крим), в сім’ї  караїмів. Її батько – Ісаак Самойлович був сином караїмського вчителя, матір – Анна Гелеловна є уродженкою Азар’євич, мала ще й дядька – Арона Самойловича, міського лікаря міста Балаклава, старшого брата – Авраама Ісааковича, котрий  увійшов в лави добровольчої армії, у 1920 році змушений був емігрувати до Франції; у 1924 році помер її  брат Мойсей, а сестра Сара вдало вийшла заміж, отримавши прізвище Кіскачі.

Освіта

Отримує спеціальність плановика, обирає професійний фах бухгалтера на винному заводі в місті Євпаторія. З 1933 року переведена  на іншу роботу в місто Сімферополь. Працює у Кримському природному заповіднику, у зв’язку з окупацією німецькими військами, змушена  була  на деякий час перебувати в Євпаторії.

Наукова діяльність

Є автором чисельних наукових праць з археології  по дослідженню  робіт науковця  Фірковича. Веде боротьбу з фальсифікаторами, котрі намагаються історію караїмства показати з іншого ракурсу та намагається реабілітувати гідне звання вченого – археолога. Нею відстоюється тюрксько-хазарська теорія походження караїмства.  Веде спілкування з такими караїмськими діячами  як Шапшала, Баскаков, Кокенай.  Кокенай  разом з Семітою Кушуль зібрали цінні рукописи по караїмству, які по нинішній час зберігаються у Вільнюському університеті. Влітку 1981 року сюди пожертвували понад п’ятдесят рукописних одиниць, датованих XV-XІХ століттям, друковану книгу з колекції Косіна. Семіта Кушуль виділила будинок в якості наукового центра, національного клуба, бібліотеки й музею караїмів Криму.

Останній життєвий шлях

Доживала роки в місті Євпаторія. У 1989 році  приймає безпосередню участь в конференції  культурного товариства  Кримського Караїмства «Бірлик». У 1996 році було відкрито колекційну виставку. Усі матеріали, накопичені від самого початку, передані  нею до Євпаторського національно-культурного товариства. У цьому ж році стан  фізичного здоров’я дослідниці погіршився в дорозі, на базар дев’яносторічна Семіта  так і сходити не змогла.

9 грудня 1996 року працює над останньою працею «Шукайте в Біблії», котра стосується тенденційності  у питанні кримського народу – караїмів. 11 грудня цього ж року знавець  караїмства  помер. Поховали Семіту Ісааківну в  місті Євпаторія.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.