Скрижалі з Пірги – одна з головних знахідок, яка була виявлена ​​в 1964 році, на місці утворення міста Пирги. Прекрасне  збереження знахідки, обумовлюється високою якістю такого металу, як золото. Пластини, що збереглися в ідеальному стані, повністю покриті писаннями, відображали своєрідну оду богині Уна. Автором даної знахідки прийнято вважати Тіберія Валіана, який довгий час був правителем такого міста, як Цере.

Розшифровка скрижалів, допомогла поспостерігати церемонію підношення дарів богині. Тільки чисте серце, сильний дух і ясні думки, допоможуть потрапити в храм богів. Але, незважаючи на це, тільки Боги зможуть визначити долю кожної людини. Саме така знахідка, як скрижалі, демонструє ставлення древнього народу Італії до божеств, і розуміння світу.

Скрижалі з Пірги

Вчені відносять появу написів на табличках до VI – початку V ст. до н. е. Саме в цей час, жителі Північної і Середньої Італії, страждали від діяльності грецьких колоністів. Головна особливість легендарної цінності, полягає в наявності  написів на етруській, і пунічній мовою, яка пояснює двомовність стародавнього народу. Також, варто відзначити і те, що на скрижалях можна побачити не тільки букви, які використовуються для писання в ті часи, а й рунічні символи.

Іван Гудзенко