Сарасваті є однією із самих  шанованих богинь Індії.  Індуси вірять, що Сарасваті  є богинею мудрості. В теорії індуїзму її ім’я перекладається як «багата водами» або «та, що тече». Вона є створенням Брахми, матір’ю всіх інших богинь. Коли той вирішив розділити світ на чоловіче і жіноче начало. Він розділив себе і був в захопленні від свого створення, та так, що забажав розділити з богинею ліжко. В результаті цього союзу з’явився напівбог Ману.

Потрібно відмітити, що  у пантеоні буддизму вона є лагідної дружиною Манджушрі. Але в обох варіаціях вона уособлює спокій і миролюбність.

Сарасваті має 108 імен і ті, хто поклоняються їй, матимуть гарну пам’ять. Для того щоб отримати справжнє просвітництво розуму потрібно повторити мантру Сарасваті 500 000 раз.

Сарасваті - богиня мудрості і знання

Ця богиня допомагає людям мистецтва, поетам, художникам, різним наукам і навіть ремеслам. Її сила творча, вона привносить в світ енергію через інших богинь, вона їх множинне розділене уособлення. Вона так само алегорія до першого слова, зародження в світі. Іноді її навіть називають Вак-Деві, а це означає титул богині мови.

Виглядає божество як прекрасна дівчина в білосніжних шатах, яке показує її чистоту, одухотворення, розум і космос. Богиня тримає своїми чотирма руками особливі предмети: музичний інструмент, перлинні витончені чотки, чаша з водою, яка має цілющу силу, і нарешті, в останній руці вона тримає, веду. Сидить красуня на лотосі. Так само руки позначають чотири важливих сегмента людського характеру:

  • Его
  • Життєву активність;
  • Рівень інтелекту;
  • Розум.

Богиню Сарасваті часто  можуть зображувати з вісьмома або більше руками (до десяти).

Супутниками богині є павич, або лебідь. Другий вміє відрізняти брехню від правди з вражаючою точністю, а його колір уособлює чистоту і чесність.

Спочатку Сарасваті поклонялися лише як  богині річки, вона не просила, але згодом лагідна і добросерда, вона потихеньку завойовувала простий народ. Люди омивали в воді свої гріхи, знаходили просвітлення і натхнення, щиро молячись богині.

Так само ходило повір’я, що прекрасна богиня пов’язаний з народом гандхарви. Який мав славу в легендах і казках. Народ, що вміє незрівнянно танцювати.

В даний час Сарасваті можна зустріти в кімнатках для йоги, а ще існує думка, що богиня покинула світ, злякавшись брехні, лицемірства.

Іван Гудзенко