Парваті  користується неймовірною популярністю в сучасній Індії та  уособлює жіноче начало.

Вона має понад тисячу різних імен, серед яких можна знайти різноманітні назви та атрибути цієї богині . Вона є дружиною бога Шиви, яка свого часу зробила страшний обряд самоспалення і повернулася до чоловіка вже в іншому вигляді.  Самогубство було їй зроблено через те, що її батько принижував її чоловіка. Її ім’я в перекладі звучить як «гірська». Довго наполеглива богиня домагалася коханого, навіть оселилася поруч з ним, щоб перебувати ближче. Але він відкидав її, так як був зайнятий медитацією і аскетизмом.

Боги намагалися допомогти цьому союзу і навіть послали бога любові Каму. Але розгніваний втручанням з боку Шива спалив Каму своїм третім оком. Після деяких роздумів він вирішив випробувати Парваті і прийшов до неї в іншому вигляді, лаючи себе на всі лади. Закохана жінка раз по раз відкидала всі його хули і нарешті, він приголомшений її відданістю і самовідданістю, красою, нарешті, вирішив взяти її в дружини. В результаті їх союзу з’явилося два бога, мудрості і війни.

Досить часто наполегливість богині пояснюють тим, що вона повинна була народити дитину, який би допоміг зберегти світ в цілісності.

Зазвичай для цієї богині не потрібні храми, адже вона завжди поруч з чоловіком, його храм є храмом для неї. Якщо ж все-таки богиня зображена сама, з однією рукою вона тримає спис, а в інший дзеркало. Так само однією з варіацій вважається її зображення з чотирма руками, з лотосами в двох руках і опущених двох інших. У хвилини, коли Парваті в гніві вона має страхітливе обличчя. Як правило, це коли її численні руки озброєні, і вона знаходиться верхом на благородному леві, або це тварина знаходиться поруч з нею.

Так само як і її мудрий чоловік, вона має дволикий характер, одночасно страхітливий, грізний і протилежний йому – мирний.

Є міф, який свідчить, що у бога Шиви було шестеро дітей, перш ніж у нього з’явилася Парваті. І вона любила їх дуже сильно, та так що, навіть побачивши їх її груди, налилася молоком. У міфології є так само безліч історій про те, як Парваті жартуючи, потрапляла в різні ситуації. Шива часто гнівався на неї, але так само швидко забував про свій гнів. Наприклад, одного разу, вона прикрила йому очі, і тоді він відкрив третій, тому що світ у пітьмі.

Іван Гудзенко