Являє собою релігійний гімн, що вихваляє форму бога Шиви, що входить в священну тріаду. Рудра-сукта міститься в Крішна Яджур-Веді. Шанується віруючими як найважливіший ритуальний текст, встановлюючий різні варіанти звернення до божества, а також несе в собі кілька найважливіших мантр. Майже в кожному стародавньому шіваїтському тексті вказується на обов’язковість постійного читання Рудра-сукта в храмі і на особистій молитві. Вважається, що виконуючи це правило, людина стає безсмертною. Рудра-сукта зазвичай читається під час проведення урочистого ритуалу обмивання статуї, що символізує Шиву.

Текст включає в себе два розділи — намакам і чамакам. Перша глава встановлює, як дозволяється звертатися до божества і складається з 11 розділів, які символізують рудри. До них примикає окрема, що символізує саме божество, частина. Саме вона містить одну з найважливіших в індуїзмі махамрітьюмдажая-мантру. Складова другого розділу намакам, яка перераховує імена божества, які часто використовуються в якості самостійної молитви. Намакам описує Шиву як всюдисущого, який уособлює народження і кінець всього присутнього в речах, рослинах, тваринах, природних явищах і самій людині. Божество іменується як одночасно Творець, Охоронець і Руйнівник.

Чамакам — якась «благальна» частина, в ній часто вживається прохання божества подати людині що-небудь, в першу чергу предметів, які складають ведійське жертвоприношення, потім — розуму і розуміння вед, після — хороших помічників для ритуалу, незгасного вогню і відповідної погоди. Чамакам містить прохання і до інших богів, який є покровителем вдалого здійсненню ритуалу.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.