Являє собою сакральний релігійний знак, що наноситься індуїстами на лоб. Іноді зображується на інших частинах тіла. В якості барвника вибирається глина або попіл. Нанесення може супроводжувати священний ритуал або використовуватися в повсякденному житті для власної ідентифікації до певної течії. Жінки, що належать до індуїстської релігії, мають право наносити знак у вигляді червоної крапки (бінді).

Зображення тілаки на лобі віруючого має відсилання до богині Сур’ї, яка, відповідно до релігійних текстів, носить на тому ж місці червону точку, що уособлює сонце, що сходить.

Різним індуїстським течіям характерні власні способи нанесення знаку. Шиваїти накладають тілаку як три поперечні прямі лінії, використовуючи попіл і іноді куркуму. Такий вид зображення називається тріпундра.

У тілаці вайшнавізму (урдхва-пундре) використовується глина з річок, які є  об’єктами паломницьких поклонінь, зображується вона як дві прямі лінії між бровами. Прихильники Ганапаті називають своє зображення тілаки ракта-чанданою і при нанесенні її на лоб, використовують спеціальну пасту, виготовлену із сандалу.

Тілака шактів виглядає як точка або одна вертикальна лінія і наноситься за допомогою порошку, одержуваного з місцевого різновиду куркуми. Раджа-тілака представляє собою особливий різновид тілаки, носити на собі яку дозволено тільки королівським особам або особливо важливим гостям.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.