Фільм, знятий Джеймсом Кемероном в жанрі фентезі, являє собою не тільки яскраву візуалізацію придуманих героїв, а й занурює свідомість людини в придуманий фентезійний світ з оригінальним тваринним і рослинним світом.

При створенні «Аватара» був відтворений в найдрібніших подробицях світ придуманого народу з його побутовими, культурними і релігійними особливостями. Сценарій до фільму був написаний Джеймсом Кемероном, який в ході цієї роботи продумав міфологію та історію і навіть мовну мова вигаданої ним раси. Зміст фільму настільки повно, що його міфологію порівнюють зі світом Середзем’я.

У «Аватарі» події відбувається на планеті Пандора, на якій мешкають оригінальні представники рослинного і тваринного світу.

Крім гуманоїдів (народ ‘ві) на Пандорі мешкають Лісові Баншi, які віддалено нагадують міфічних драконів. Це крилаті ящери, які живуть в гірській місцевості планети, що представляє собою плато, ширяють у повітрі, і в лісі Пандори. На’ві приручають цих красивих і сильних ящерів, але Банші сам повинен вибрати собі партнера для дружби, і вибирають вони тільки того, хто здатний бути їм рівним або переважаючим по силі.

Яскраве враження на глядача справляє молотоголовий титан. Ця тварина так називається через своєрідну форму голови. Це величезні (до 11 м.) Тварини, покриті шерстю. За сюжетом фільму ці тварини цілим стадом напали на землян при битві з народом ‘ві.

Багато мешканців Пандори постають перед глядачем в момент їхнього знайомства з одним з головних героїв фільму Джейком Саллі. Так на екрані з’являється великий леоноптерікс, який з мови На’ві перекладається, як остання тінь в тому сенсі, що смертельно небезпечна. Цей хижак є ящером, як і банші. Про ці мешканців планети ‘ві складають пісні, одна з племен вибрало його своїм тотемом, які втілюють осередок сили і страху.

До міфологічним моментів у фільмі відноситься легенда про Торук — Макте. За цією легендою великий торук (остання тінь) може бути осідланий лише обраним воїном, за яким підуть всі інші клани. Ця легенда, що передається ‘ві з покоління в покоління, відіграла важливу роль при захисті корінного населення від агресії землян. Осідлавши Торук — Макте, Джейк Саллі зміг підбадьорити народ Пандори і повести їх за собою в момент відчаю.

До міфології фільму відноситься і часовий період, показаний в «Аватарі», як час «великої печалі». В цей час земляни діють з метою винищення клану ‘ві Оматікайя.

Сила корінних жителів Пандори ґрунтується на їх зв’язку з природою, планетою, яка оберігає і захищає своїх дітей від прибульців.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.