Джуліо ді Джуліано де Медічі позашлюбний син Джуліано Медічі, брата Лоренцо Чудового. Народився 26 травня 1478 року – через місяць після смерті його батька у наслідку змови Пацці. Освітою та вихованням власноруч займався його дядько Лоренцо.

Змалечку його та двоюрідного брата Джованні, сина Лоренцо, готували до кар’єри священнослужителя. У віці 10 років отримав свій перший бенефіцій – пріорат ордену святого Іоана Єрусалимського у Капуї. Невдовзі після смерті Лоренцо Чудового, сімейство Медічі втратило владу і було вигнано із Флоренції. Лише в 1512 році завдяки кардиналу Джованні Медічі було повернено владу над містом.

У березні 1513 Джованні був обраний папою римським під ім`ям Лев Х. Після цього кар`єра Джуліо почала стрімко розвиватися. Вже через 2 місяці він був призначений архієпископом Флоренції, а згодом архієпископом Нарбона та єпископом Болоньї.

Призначення на пост віце-канцлера римської курії у 1517 році зробило його, фактично, другою людиною у католицькій церкві. Через 2 роки був став папським легатом у Тоскані, тим самим зосередивши у своїх руках усю владу у Флоренції.
Після смерті двоюрідного брата, він вважався головним кандидатом на папський престол, але програв вибори Адріану IV. Джуліо все ж таки став папою після його смерті й взяв ім`я Климент VII. Першим ділом він уклав союз з Франциском І, який знаходився у стані війни з Карлом V. Франциск потрапив у полон і був вимушений підписати Мадридську угоду, котру не збирався виконувати.

Незабаром Франція, Венеція та Мілан заснували Коньякську Лігу, до якої приєднався і Рим. Розгніваний таким поворотом подій Карл, повів своє військо на Рим. Климент сховався у замку Сент-Анджело, через декілька місяців з Карлом був укладений мир. Але німецькі найманці, які знаходилися на півночі Італії та довго не отримували платні вишли із-під контролю Карла.

Беззахисний Рим був легкою здобиччю для найманців. Папа знову встиг вкритися у замку Сент-Анджело, а Рим піддали восьмиденному розоренню. У підсумку папа був вимушений заплатити гігантський викуп та відмовитися від Парми, П`яченци та Модени. Його правління стало низкою невдач та розчарувань. Климент VII помер 25 вересня 1534 року, ймовірно, отруївшись блідими поганками.

Іван Гудзенко