Джуліо ді Джуліано де Медічі позашлюбний син Джуліано Медічі, брата Лоренцо Чудового. Народився 26 травня 1478 року – через місяць після смерті його батька у наслідку змови Пацці. Освітою та вихованням власноруч займався його дядько Лоренцо.

Папа  Климент VII  (Джуліо ді Джуліано де Медічі)

Змалечку його та двоюрідного брата Джованні, сина Лоренцо, готували до кар’єри священнослужителя. У віці 10 років отримав свій перший бенефіцій – пріорат ордену святого Іоана Єрусалимського у Капуї. Невдовзі після смерті Лоренцо Чудового, сімейство Медічі втратило владу і було вигнано із Флоренції. Лише в 1512 році завдяки кардиналу Джованні Медічі було повернено владу над містом.

У березні 1513 Джованні був обраний папою римським під ім`ям Лев Х. Після цього кар`єра Джуліо почала стрімко розвиватися. Вже через 2 місяці він був призначений архієпископом Флоренції, а згодом архієпископом Нарбона та єпископом Болоньї.

Призначення на пост віце-канцлера римської курії у 1517 році зробило його, фактично, другою людиною у католицькій церкві. Через 2 роки був став папським легатом у Тоскані, тим самим зосередивши у своїх руках усю владу у Флоренції.
Після смерті двоюрідного брата, він вважався головним кандидатом на папський престол, але програв вибори Адріану IV. Джуліо все ж таки став папою після його смерті й взяв ім`я Климент VII. Першим ділом він уклав союз з Франциском І, який знаходився у стані війни з Карлом V. Франциск потрапив у полон і був вимушений підписати Мадридську угоду, котру не збирався виконувати.

Незабаром Франція, Венеція та Мілан заснували Коньякську Лігу, до якої приєднався і Рим. Розгніваний таким поворотом подій Карл, повів своє військо на Рим. Климент сховався у замку Сент-Анджело, через декілька місяців з Карлом був укладений мир. Але німецькі найманці, які знаходилися на півночі Італії та довго не отримували платні вишли із-під контролю Карла.

Беззахисний Рим був легкою здобиччю для найманців. Папа знову встиг вкритися у замку Сент-Анджело, а Рим піддали восьмиденному розоренню. У підсумку папа був вимушений заплатити гігантський викуп та відмовитися від Парми, П`яченци та Модени. Його правління стало низкою невдач та розчарувань. Климент VII помер 25 вересня 1534 року, ймовірно, отруївшись блідими поганками.

Іван Гудзенко