Лоренцо ді П`єро де Медичі(Чудовий) народився 1 січня 1449 року у Флоренції. З юних років навчався у відомих гуманістів Іоанна Аргіропуло, Марсіліо Фічіно та Крістофо Ландіно та захоплювався вченням грецьких філософів. Як тільки Лоренцо виповнилося 16 років його батько П`єтро почав відправляти сина з дипломатичними місіями.

Лоренцо ді П`єро де Медичі (Чудовий)

Спочатку він уклав договір з папською курією про виключне право дома Медічі на видобуток та продаж мінеральної сировини, необхідної для фарбування тканин від папського імені. Згодом Лоренцо уклав союз трьох міст-держав – Неаполя, Мілана та Флоренції.

У 1469 одружився з Кларіче Орсині і в тому ж році , після смерті батька прийняв правління містом. На відміну від інших міст-держав, під його началом Флоренція робила ставку на дипломатію, політичну інтригу та вмілий вибір союзників. Влада в значній мірі була основана на популярності Лоренцо серед простого люду. Він зводив розкішні будівлі, проводив нескінченні карнавали, театральні вистави, лицарські турніри, відкрив першу публічну бібліотеку.
У результаті змови сімейств Пацці та Сальвіаті у 1478 році на Лоренцо та його брата Джуліана було вчинено замах. Лоренцо отримав важкі поранення, а Джуліан був вбитий.
Лідера змовників, архієпископа Сальвіаті та ще 200 чоловік було жорстоко без суду та слідства.
Кара архієпископа обурила нового папу римського Сікста IV, який підтримував змовників.

Більш того він відлучив Лоренцо від церкви, а разом з ним усю правлячу еліту. Більш того, заручившись підтримкою Неаполя, Сікст IV почав погрожувати інтердиктом, якщо Медічі та його прихильники не будуть видані папському суду. В свою чергу Лоренцо зовсім один відправився до Неаполя на зустріч з королем Фердінандом і уклав мирний договір. Залишившись без союзників папа Сікст IV був вимушений припинити війну.
Після тривалої боротьби з подагрою в квітні 1492 помер у своєму палаці в Кареджі. Був похований у Капелі Медічі біля брата Джуліано.

Іван Гудзенко