Повне  ім’я: Лопе Фелікс де Вега Карпйо  народився  у 1562 році  у місті Мадрид.  Батько за професією був гаптарем.  У  п’ятирічному віці  почав  писати вірші. Поступив  на навчання  в  Алькала-де-Енареського університету.  У  віці двадцяти двох  років  здобуває успіхи в драматургії.  У 1587  році – відбувається  арешт Лопе де Веги  прямісінько на спектаклі.

Де Вегу  запроторили  у в’язницю  за  написані  сатиричні  вірші з образою,  які адресувалися Єлені Осоріо з її родиною та Васкесу – постановнику  п’єси, в якій приймав участь Лопе.   Суд  прийняв рішення  вислати  де Вегу  в Кастілію  і то надовго.  Лопе де Вега  при від’їзді з Мадриду  ще  й вирішив  викрасти  Ісавель де Урбіну  і попри батьківську волю  одружився  з нею.  Оскільки  з’являтися в Мадриді було небезпечно, нареченого на весіллі заміняв  родич.

У 1588 році – добровільно   проходить військову підготовку  на  кораблі «Сан Хуан» , бере участь  в поході  іспанського флоту  «Непереможна Армада».  Із втратою брата,  Де Вега  переселяється  у Валенсію.  У 1602 році  видає поему «Краса Анжеліки», а в 1605 –  призначається секретарем  герцога  де Сесса,  пише театральні  поеми. У 1609  році уникнув  інквізиції. У 1610 році –  суд скасував вирок щодо  де Веги  і той  приїхав  в місто Мадрид.

Коли померла  перша дружина – одружився  на  іншій, цього разу  на  Хуані де  Ґуардо,  батько  якої  мав професію  різника.  Відчувавав  пристрасний  потяг  до  артистки  Мікаели де Лухан.  Подорожував  і жив  разом  з  нею.

У 1614  році  переживає  трагічну  втрату  сина  і  попередньої  дружини. Перебуваючи  в сані  священика відчував симпатію  до Марти де  Неварес,  але  жінка  захворіла  і збожеволіла   саме через нього.  У 1625 рці  кастилійська  рада  заборонила  друк  п’єс Лопе.  У 1632  році  де  Вега  пережив  смерть  Марти.   У  1634  році  в житті де Веги  розпочалася  чорна  смуга:  спочатку помирає  син,  дочка  Марсела  йде назавжди  в монастир.  Іншу  дочку –Антонію-Клару  викрадає  якийсь розпусник із дворян.   У  1634  році  пише  іронічну  поему «Війна  котів» з сценами березневих походеньок  війни і  залицяння до красуні – кішки.  Не зважаючи  на самотність і драматизм,  де Вега в 1635 році  працює над закінченням  поеми  «Золотий вік».

Творча  діяльність  Лопе  де  Веги  характеризується   різними жанрами:  від поем до драм,  комедій і сонетів,  еклогів та пародій.   Нараховується  тисяча  п’ятсот  творів  поета.    Він створює близько двадцяти поем античного  духу.

Розробляє епізод  до поеми «Краса Анжеліки»,  пише  «Завойований Єрусалим»(в ньому  зображає  героїчний подвиг  іспанців в захисті Гробу  Господнього і короля  Альфонса VII).  Є автором  низки комедій  «Вчитель танців»,  «Толедська ніч», «Собака на сіні» та інші.  У  його  драмі, вершині  доби пізнього Відродження  «Фуенте Овехуна»   прослідковується  проблема  суспільних  взаємовідносин  між  феодалом,  королем та народом.  Ще більш ранньою п’єсою «Першаньєс і командор Оканьї»  доводить , що почуття честі має  важливе значення для простолюдинів, не  тільки для  знаті.
Перед смертю  пише  драму  «Найкращий алькальд – король» – в ній  зображає короля  як захисника селян  проти гніту феодала.

В трагедії під назвою «Зірка Севільї»  використовуються  драматичні переживання, розуміння  того, що людина  стає зброєю в руках  влади  короля.
1635  року  помирає  видатний  поет, драматург,  комедіограф  Лопе де Вега.  Похований  в місті Мадрид.  В історію світової літератури увійшов  як один із найкращих іспанських письменників цього  періоду.  Його  твори цінувалися  зі сторони сучасників  і мали позитивні  відгуки  від  письменників, зокрема   Віктора  Гюго, Генріха Лессінга, а також інших.

Пилип Хмельовий