Козімо ді Джованні де Медічі(Старший) народився у Флоренції 27 вересня 1389 році. З малих років почав працювати у сімейному банку, переймаючи від батька мистецтво управління фінансами.

У віці 25 років був відправлений батьком до Констаці, доглядати за папою Іоаном ХХІІІ. Саме в Констанці Козімо завів важливі знайомства у світі міжнародного банківського діла.

Козімо Медічі

Повернувшись до Флоренції у 1415 році був обраний пріором.
На початку 1416 одружився з Контессіне де Барді.

Барді – одна із найстаріших банківських сімей у Флоренції, поріднившись з якою Медічі зробили великий крок по ієрархічній драбині. Відходячи від справ, у 1420 році Джованні Медічі залишив ведення банку своїм синам, насамперед Козімо. Отримавши повний контроль над підприємством Козімо не гаяв часу і невдовзі отримав статус папських банкірів.

Після смерті батька, у 1429 році Козімо отримав у спадок 180 тисяч флоринів, що зробило його самою багатою людиною Європи.
У 1430 почав будівництво палаццо Медічі.

Архітектором був Мікелоццо. У результаті зговору, влаштованого Рінальдо Альбіцці у 1432 році, Козімо Старший був заточений у башті Палаццо Веккьо. Завдяки великої кількості прихильників та союзників у ФлоренціЇ та за її межами, замість смертної кари Козімо відправили у вигнання на 10 років. Але вже через рік він тріумфально повернувся до Флоренції. Повернувшись, Козімо використав своє багатство, зв’язки та вплив, щоб розставити свої прихильників до органів влади. Таким чином, не маючи офіційного титулу він став одноосібним правителем Флоренції.
Під час свого правління Козімо старший робив ставку на зміцнення влади, економічний та культурний розвиток. Він збирав художні твори та книги, щедро платив за переклади давньогрецьких та давньоримських манускриптів, які склали основу першої публічної бібліотеки, відкритої його внуком Лоренцо.
1 серпня 1464 року помер на своїй віллі у Кареджі.

Іван Гудзенко