БогиГрецька міфологіяІсторія релігій

Німфи . Хто такі Німфи ?

Німфи — жіночі божества в давньогрецькій міфології, хто уособлював природу. Їх культ зародився в Греції і зберіг свою актуальність за часів Римської імперії. Вперше ці істоти згадуються в поемі Гомера «Одіссея». Їх світ в билинах один з найбільших. Німфи обчислюються тисячами.

Особливості та зовнішній вигляд

Дочки Зевса, супутниці Артеміди і Діоніса. Жили в океанах, морях, лісах і горах. Були покровительницями різних природних об’єктів, символізували цілющі сили землі і родючість. Володіли мудрістю, мали навички лікування.

Німфи . Хто такі Німфи ?

Ці божества ділилися на кілька класів:

  • Океаниди, наяди, нереїди. Уособлювали водну стихію;
  • Альсеіди — німфи гаїв;
  • Дріади — божества і покровительки дерев і лісів;
  • Пеги. Оберігали джерела і джерела;
  • Плеяди. Ескорт Артеміди. Пізніше були перетворені Зевсом в зірки і утворили собою однойменне сузір’я.

Деякі з них вважалися довгоживучими або безсмертними творіннями. Винятком були дріади, які гинули разом зі своїм деревом і наяди. Останні вмирали, якщо пересихали їх озера або річки. До людини були доброзичливі, але тих, що провинилися могли покарати, наславши на нього безумство. Люди шанували їх, робили в їх честь святилища, приносили їм в жертву домашніх тварин, вино і олія.  Ці юні діви жили далеко від Олімпу, але за покликом богів піднімалися на нього і брали участь в раді.

У масовій культурі

Хоча пік шанування Німф припав на стародавні Грецію і Рим, популярність їх не згасла досі. Образ цих дівчат і зараз використовується в сучасній і класичній літературі, а також у кіно. Вірші їм присвячував Іван Тургенєв. На сучасний лад божеств представила Джена Шоуолтер в творі «Король Німф». Німфам знайшлося місце в мультфільмі «Геркулес» (1997), а в кінокартині «Проклятий ліс» (2005) вони показуються злими і кровожерливими істотами.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

img-10 Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...