Це знамените друковане видання, що побачило світ в 1861 році у Франції, досі справляє величезне враження на читців у всьому світі. Автором даної книги є знаменитий філософ і спіритичний дослідник Аллан Кардек. Проводячи спіритичні сеанси, вченому вдалося розшифрувати безліч послань, які лягли в основу знаменитого твору.

Аллан Кардек спочатку розділив книгу на дві частини, на чолі яких стоїть велике вступ.

Книгу медіумів прийнято вважати детальним курсом спіритизму, який є своєрідним посібником, що дає детальну інструкцію, що стосується спілкування з духами. Також, у виданні можна зустріти різні спростування, які розкривають основні причини недовіри людей до спіритизму, як до науки. Окрему частину книги займає опис самих спіритичних сеансів, а також їх вплив на навколишній світ і самих медіумів. Книга містить в собі доповідну керівництво, яке інструктує читця, як спілкуватися з духами, і які при цьому не варто робити помилки. У висновку, автор демонструє певний статут, якого повинен дотримуватися, кожен член «спіритичні товариства».

Книга медіумів

Саме ця книга, є в деякій мірі руйнівником міфів про спіритизму. Аллан Кардек підносить у своїй інтерпретації основні поняття про спіритизму, які використовувалися медіумами, ще задовго до початку його досліджень, і появи знаменитої книги. Автор детально викладає свою теорію про те, що світ духів, є дзеркальним відображенням світу людей. Саме ця книга послужила розлому традиційних понять про спіритизму і роботі медіумів. Але, незважаючи на це, дане літературне видання, викликало величезну хвилю критики, і підвищило інтерес не тільки до досліджень потойбічного світу, але, а також до самого автора.

Іван Гудзенко