Історія релігійРелігія

Ганеш. Хто такий Ганеша?

Ганеша є одним з найважливіших богів в індуїзмі. Ганешу легко впізнати за його головою слона та людським тілом, яке представляє душу (атман) і фізичне (майя). Ганеша є покровителем письменників, мандрівників, студентів і комерції, він усуває перешкоди, що блокують нові проекти. Божество любить солодощі, незначно шкодячи своїй фігурі.

Ганеш. Хто такий Ганеша?

Ганеші також поклоняються як божеству як у джайнізмі, так і в буддизмі. Для індуїстської течії Ганапатія Ганеша є найважливішим божеством.

Дитинство Ганеші

Ганеша є сином Шиви і Парваті, і він є братом Картікея, бога війни. Його створила його мати з землі, яку вона виліпила у формі хлопчика. Коли Шива був далеко у своїх медитативних блуканнях, Парваті поставила свого нового сина охоронцем, поки вона купалася. Несподівано Шива повернувся додому і, знайшовши хлопчика, і обурений його нахабством, стверджуючи, що він був сином Парваті, Шива викликав свою банду демонів, бхутаганів, які люто билися з хлопчиком. Однак хлопець легко встояв проти таких грізних супротивників, і Вішну був змушений втрутитися в образі Майї, і, поки хлопчика відволікала її краса, демони або сам Шива відрубали йому голову. Під час переполоху Парваті вибігла зі своєї ванни та поскаржилася Шиві за те, що він убив їхнього сина. Розкаявшись, Шива наказав знайти нову голову для хлопчика, і, оскільки першою доступною твариною був слон, Ганеша отримав нову голову слона і став найвідомішим з індуїстських богів. В нагороду за велику мужність у боротьбі з демонами Шива зробив Ганешу лідером бхутаганів, звідси його назва.

Пригоди Ганеші

Історія, яка пояснює асоціацію бога з розумом і мудрістю, це його змагання з Картікеєю за те, щоб одружитися першим. Вони поставили завдання: той, хто першим зможе обійти Землю, також першим знайде наречену. Не гаючи ні секунди, Картікея стрімко сів на свого блакитного павича й негайно полетів навколо світу. З іншого боку, Ганеша недбало підійшов до будинку своїх батьків, обійняв їх і процитував рядок зі священних Вед: «той, хто сім разів обійме своїх батьків (прадакшини), отримує заслугу сім разів оточити світ». Оголошений переможцем, Ганеша негайно одружився не на одній, а на двох дочках Праджапаті: Буддхі (Мудрість) і Сіддхі (Успіх), від яких у нього було двоє синів: Кшема і Лаабха.

Незважаючи на те, що Ганеша є індуїстським божеством, він також має репутацію жадібного. Одного разу, з’ївши надто багато модак (жертовних коржів), Ганеша вирішив покататися на своєму гігантському щурі Кронча, щоб допомогти своєму травленню. Однак щур був здивований, коли наткнувся на велику змію, і, злякано відскочивши, скинув коня. Ганеша приземлився на повний живіт і, вдарившись об землю, лопнув. Коржики з його шлунка котилися ліворуч, праворуч і в центрі, але Ганеша, незважаючи на це, обережно зібрав їх, запхав назад у свій живіт і обмотав змію навколо живота, щоб вона не закривалася. Символічно здатність Ганеші долати всі перешкоди, тому змія, перш за все причина аварії, забезпечила засіб від спричиненої нею шкоди.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій