Нинішня Ерітрея раніше була царством Аксум, з християнським проповідуванням. У VII столітті після навали мусульман, на його місці виникла Ефіопська держава. Цей регіон тривалий час зберігав свою незалежність. Однак, починаючи з XVI століття він був під владою то Османської імперії, то італійської колонії (1890-1941) і, навіть Великобританії. І лише в 1950 році Ерітрея вступила в союз з Ефіопією. А вже в 1962 році стала звичайною ефіопською провінцією. У 1993 році після тривалих гонінь Ерітрейська держава була проголошена незалежною.

Еритрейці проповідують монофізитське  християнство. Тобто вчення про наявність у Христа тільки однієї божественної природи. Така догма не визнавалася IV Вселенським Собором. У 1993 році еритрейські служителі церкви, заручившись підтримкою уряду Еритреї, подали прохання НЕ Ефіопською, а Коптською  православною церквою про проголошення автокефалії. В цьому ж році Коптський Синод прийняв прохання і надав десятьох єпископів для Ерітрейської церкви. Однак автокефалією її проголосили тільки в 1998 році. Цей факт патріарх Ефіопський сприйняв без ентузіазму. Першим патріархом Ерітрейської Православної церкви став священик Філіп, а після нього – священики Якоб і Антоній.

Ерітрейская Православна церква так само як і Ефіопська проповідує християнство, яке не відокремлене від іудаїзму і їх обрядів. Жінки в церкві  відділені від чоловічої частини і знаходяться з правого боку. Взуття при вході прийнято знімати так само, як у ефіопів. Обряди зазвичай схожі на ритуальні танці.

Ерітрейська  православна церква містить близько 1500 храмів і більше 20 монастирів. Має більше півтора мільйонів прихожан. У 2007 році одноголосним рішенням Синоду патріархом Ерітрейської церкви став Діоскор, який служив їй до 2015 року.

Іван Гудзенко