Народилася 26 листопада 1827 року в місті Горхем в штаті Мен в методистській сім’ї. Коли Елені Уайт було сім років її сім’я переїхала в місто Портленд, де її батько Роберт Гармон купив невеличку фабрику одягу. В Портланді Елена пішла у перший клас. У девять років з Еленою Гармон  сталося жахливе: коли вона поверталась зі школи її однокласниця кинула їй в голову камінь, який розламав її переносицю. Після цієї травми Уайт більше ніколи не ходила в школу, займалася навчанням вдома.

13 лютого 1840 році Елена Гармон почула про приїзд  Вільяма Міллера, який приїхав в Портленд із проповіддю про другий прихід Ісуса Христа. Після цієї зустрічі Елена  стала назавжди віруючою і духовною людиною і в 1842 році приняла хрещення у методистській церкві.

У  1843 році Вільям Міллер повторно приїхав в Портленд із проповіддю про друге пришестя Христа, де він прогнозував, що пришестя розпочнеться через декілька місяців. Тоді Елена та її сім’я прийняли адвентистську віру, після чого  їх відлучили від методистської церкви.

22 жовтня 1844 році Елена та інші прихильники Міллера розчарувалися у його прогнозах про друге пришестя Ісуса Христа, але як не дивно Гармон не розчарувалася у своїй вірі Богові і почала молитися за американський народ, щоб Господь спас його.

Адвентисти вірять що в грудні 1844 році Елена отримала від Бога перше пророче видіння. В цьому видінні вона побачила вузьку пряму стежку, що підноситься над землею, по якій  до небесного Єрусалиму  повільно піднімався обраний американський народ.

30 серпня 1846 році Елена Гармон вишла заміж за Джеймса Уайта проповідника  та керівника адвентиської громади у Портланді.

У 1847 році Елені Уайта знову було  видіння від Бога. В  цьому видінні Уайт побачила ковчег завіту із 10 заповідями, але четверта заповідь була оточена світлом. Після цього видіння Елена Уайт почала дотримуватися святкування суботи.

У 1848 році Елена Уайт засновує суботні конференції в Північних штатах, там же формує основні положення адвентизму .В цьому ж році Елена та її чоловік Джеймс засновують адвентиський журнал «Справжня істина». В 1849році вийшла перша книга Елени Уайт «Короткі нариси християнського досвіду і видінь», яка стала справжнім бестселером в американському протестантизмі.

У  1855 році сімя Уайтів переїджає в місто Батл – Крік, штат Мічіган. Ще до їх приїзду місцеві адвентисти  побудували  для них будинок і типографію. Саме в цій типографії почалися друкуватися перші Свідоцтва церкви, які були укладені в 10 томів.

Весною 1863 року в різних американських  штатах адвентисти  проводяться місцеві конференції, які мають за мету  становлення структурної організації Церкви. Цього ж  року відбулася Генеральна Конференція в місті Батл-Крік. Саме на цій конференції була створена Генеральна Адвентиська Конференція із головним офісом у місті Батл – Крік. Протягом 1861 – 1915 років Елена Уайт займалася написанням нових християнських творів та  створенням адвентиської теології.

16 червня 1915 року Елена Уайт помирає.

Елена Уайт стала першою жінкою богословом і увійшла в історію християнства, як перша жінка теолог.  Вона започаткувала святкування суботи, а також дотримання старозавітних законів. Вона відмовилися від вживання свинини, а також відмовилися від віри у душу. Вона зберегла і реформувала адвентизм .

Ігор Дмитрук