Ельфи – магічні істоти , що зовні нагадують людей. Широко поширені в кельтській  і германо-скандинавській міфології. Присутні також і в культурі інших народностей по всьому світу, але часто під іншими іменами: альви, туати, ши, елі, рібхус. В англійському фольклорі їх ототожнюють з феями. Відносяться до стихії повітря.

Особливості та зовнішній вигляд

Вважається, що це високі й граціозні створіння. Мають світлу шкіру, зелені або блакитні очі, золотисті локони і загострені вуха. Не схильні до старіння. Згідно з переказами, ельфи не можуть померти природною смертю або постаріти. Мають яскраво виражену красу. Саме так виглядає збірний образ цих істот. Але рідше в деяких культурах вони можуть зображуватися карликами в капелюхах, що нагадують людей похилого віку.

Ельфи.  Хто такі ельфи ?

Цьому народу характерна мудрість і стриманість. Йому приписують глибокі магічні знання, а також здатність передбачати майбутнє і ставати невидимими. Ще вони вважаються експертами в травнічестві і мистецтві.

Погляди на їх місце проживання різняться. Деякі народності вірили, що ельфи живуть в густих лісах. Там вони будують міста, приховані від людського погляду. Скандинави ж вважали, що володіння цих створінь – небеса, а точніше їм належить один з дев’яти світів – Альвхейм.

Темні ельфи

У германо-скандинавській міфології є місце істотам, яких прийнято вважати темними ельфами. Вони не схожі на своїх світлих побратимів. Живуть глибоко під землею, мають смагляву шкіру і маленький зріст. Такі створіння бояться сонячного світла, через нього вони перетворюються в камінь. Вороже ставляться до людей. Скандинави вважали, що подібні сутності можуть викликати хвороби і приносити невдачі.

На думку деяких дослідників гноми, дварфи і темні ельфи – це один і той же народ.

У масовій культурі

Широко образ ельфів розкритий в творах Джона Толкіна. Зокрема, в його трилогії «Володар кілець». Чимало часу у власних книгах приділив цим істотам і Анджей Сапковський. Сьогодні без цього народу не обходиться практично жодне сучасний фентезійний твір.

Часто представників цього народу можна зустріти і в фільмах для різної вікової категорії. Серед них:

  • «Спайдервик: хроніки» (2008);
  • «Ерагон» (2006);
  • «Хоббіт: пустище Смауг» (2013);
  • «Варкрафт».

Ельфи також є однією з найпопулярніших рас в ігровій індустрії.

Іван Гудзенко