Чжоу Лі — одне з найдавніших китайських творів, що стало  ідентичним релігії конфуціанства. З китайської мови назва перекладається як «Чжоуські ритуали». Створення літературного твору пов’язують з ім’ям Чжоу-гуна. Це молодший брат засновника китайського династії Чжоу  У-Вана.

Дослідники не можуть дати точну дату написання книги. Одні приписують її появи ІІІ століття до н.е, інші 1 половині І століття до н.е. Навіть існує повір’я, що Лю Сінь підробив «Чжоу Лі», переписуючи китайські мудрості на стику нашої і минулої ери. Але це лише легенда. Чжоу Лі входить до складу Тринадцятикнижжя , також Чжоу Лі є одним з канонів благопристойності, яких в китайській культурі всього три.

Чжоуські ритуали  схожі на  древні уявлення про порядок, норми, правила в суспільстві. Усього книга складається з шести розділів: Тянь Гуань — «Небесні чиновники», Ді Гуань  «Земні чиновники», Чунь Гуань  «Весняні чиновники», Ся гуань  «Літні чиновники», Цю гуань «Осінні чиновники», Као гун цзи «Записки про ремесла». Остання лише книга, яка за своєю аналогією підійшла в якості заміни для загубленої Дун гуан  «Зимові чиновники».

Основна ідея та тематика книги встановлення правлячої династії китайських імператорів Чжоу, їх прославляння, порівняння з божими посланниками. Насправді, імператори не були такі чисті й безневинні, як це описує китайський пам’ятник літератури, але для конфуціанства було важливо, щоб люди, які стоять вище всіх, були гуманні.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.