У ХІІ столітті зібрання Чжу Сі  було вибрано як основа філософії конфуціанства і навіть стало основоположним твором китайської літератури при здачі іспитів на посаду чиновника. Інакше кажучи, дані тексти лягли в початкову освіту китайської молоді.

Книги, що увійшли в Чотирикнижжя:

1) «Лунь Юй». Спогади учнів Конфуція про свого вчителя.  У творі описується життя Конфуція, коли він «вступив на правильний шлях».

2) «Мен цзи» складається з 11 глав. Спочатку до складу книги входило тільки 4 глави, але вони були загублені, і тільки в XV столітті вийшов той текст, який ми можемо побачити сьогодні. Сам текст побудований на роздумах нащадка Конфуція Мен-цзи про різні області людського життя, які він порівнює з філософським світоглядом конфуціанства і засуджує їх.

Чотирикнижжя

3) «Да Сьє». Текст присвячений головній людській цінності-гуманності, має політичну і соціальну спрямованість. Його створення доводиться на  IV  століття до н.е., автор невідомий.

4) «Чжун юн». Автором книги дослідники вважають  внука Конфуція Цзисю. Це найкоротший з усіх конфуціанських літературних джерел, що складається з 3 544 маленьких ієрогліфів. Заучування книги напам’ять починалося дітьми в восьмирічному віці і тривало аж до здачі іспиту.

Чотирикнижжя міцно увійшло до складу освітньої програми китайців, починаючи з XIV і закінчуючи XX століттям.

Іван Гудзенко