Арбаїн — це шиїтський релігійний обряд, який відбувається через сорок днів після дня Ашури. Він вшановує мученицьку смерть Аль -Хусейна ібн Алі, онука пророка Мухаммеда, який загинув 10-го дня місяця Мухаррам. Аль-Хусейн ібн Алі та 71 його сподвижник загинули мученицькою смертю від армії Убайда Аллаха ібн Зіяда в Битві при Кербелі в 680 р. н. е.

Арбаїн або сорок днів також є звичайною тривалістю жалоби після смерті члена сім’ї або коханої людини в багатьох мусульманських традиціях. Арбаїн є одним з найбільших щорічних паломництв у світі, під час якого до 45 мільйонів людей відправляються до міста Кербела в Іраку.

Згідно з традицією, паломництво Арбаїн відзначається з 61 року від  хіджри за ісламським календарем (10 жовтня 680 року) після битви при Кербелі. Згідно з традицією, перше таке зібрання відбулося, коли Джабір ібн Абд Аллах, сахаб і перший паломник Арбаїну, здійснив паломництво до місця поховання Хусейна. Його супроводжував Атійя ібн Саад через його слабкість і ймовірну сліпоту. Згідно з традицією, його візит збігся з візитом уцілілих членів сім’ї пророка  Мухаммеда та сина і спадкоємця Хусейна, імама Алі ібн Хусейна Зейна аль-Абідіна.

Зейн аль-Абідін пережив битву при Кербелі і вів відокремлене життя в глибокій скорботі. Він жив під тиском і суворим наглядом, встановленим халіфатом Омейядів.

Згідно з легендою, протягом двадцяти років, коли перед ним ставили воду, він плакав. Одного разу слуга сказав йому: «О сину Посланника Аллаха! Чи не пора твоїй печалі закінчитися? Він відповів: «Горе тобі! У пророка Якова було дванадцять синів, і Аллах змусив одного з них зникнути. Його очі побіліли від постійного плачу, голова посіріла від смутку, а спина зігнулася в мороці, хоча його син був живий на цьому світі. Але я спостерігав, як мого батька, мого брата, мого дядька та сімнадцять членів моєї родини вбивали навколо мене. Як скінчиться моє горе?

Проведення Арбаїну було заборонено  у Іраку в деякі періоди, останній з яких був, коли Саддам Хусейн президентом Іраку. Протягом майже 30 років під час режиму Саддама в Іраку було заборонено публічно відзначати Арбаїн. Після вторгнення США в Ірак у 2003 році святкування Арбаїну відновилося.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.