Рейнхард Боннке (народився 19 квітня 1940 року) – німецький євангеліст-п’ятидесятник, в основному відомий своїми євангельськими місіями по всій Африці.

Боннке народився в Кенігсберзі в родині офіцера-логістика. Під час евакуації Східної Пруссії потрапив в Данію разом зі своєю матір’ю і сестрами, де провів кілька років у таборах. Йому  було десять, коли він відчув необхідність вирушити в Африку місіонером.

Робота в Африці стала справою життя для ще молодого Боннке. Починає проповідувати в Лесото, але провівши там близько шести років часу, визнається, що бували випадки, коли доводилося проводити службу для пари людей, тоді як в Африці ще півмільярда людей, потребували вчення.

У 1974 пастор вирішує перебратися в Йоганнесбург, де засновує церкву “Христос для всіх народів”. Незабаром відбувається переворотний момент всієї кар’єри проповідника, коли його місія орендує стадіон для служби. Богослужіння тоді супроводжувалося хрещенням, масовим святом і зціленнями. Боннке вперше побачив натовпи людей, що рвуться вперед, щоб очиститися і дізнатися більше про віру.

Після цього, до пастора прагнула величезна частина місцевого населення, що на початку 80-х змусило церкву купити величезний намет, який вмістив в себе близько десятка тисяч прихожан, але лише через чотири роки довелося збільшити розмір до 34 тисяч. Після 1986 року, коли на богослужінні було в 5 разів більше людей, було прийнято рішення взагалі відмовитися від власного майданчика на користь відкритих просторів і стадіонів.

Боннке знаходить всесвітню популярність, і починає проводити служби по всьому світу.

Пастором було написано безліч книг і статтей, частину з них було переведено на російську мову. Загальний тираж становить близько 190 мільйонів копій. За свою кар’єру Боннке зміг навернути до християнства більше мільйона  людей.

Іван Гудзенко