Ярослав Ян Пелікан – представник американської патрології та історії християнства, за походженням слов’янин, лютеранин, котрий сповідував православ’я.

Народився зимою 1923 року в Акроні, штату Огайо (США). Батько Ярослава – словак, матір – сербка. Батько був у пасторському сані, а дід майбутнього богослова – єпископом Лютеранської Церкви Сполучених Штатів Америки. До рідних мов Ярослава Пелікана належали словацька та англійська. У дитячі роки Ярослав мав неабиякі здібності в лінгвістиці, а в юнацькі – опанував німецьку, сербську, російську, латинську, грецьку та давньоєврейську мову. Працював на друкарській машині.

Освіту отримав в лютеранській семінарії «Конкордія» в місті Сент-Луїс. Спочатку як пастор очолював Лютеранську церкву. З двадцяти двох річного віку здобуває наукову ступінь доктора філософії при Мічіганському університеті. Вивчає та викладає християнську теологію та патристику. Його авторству приписують понад тридцять книг з п’ятитомником «The Christian Tradition: A History of the Development of Doctrine» (датується 1971—1989 роками). З 1962-1996 років – професор з церковної історії в Єльському університеті.

Працює на посаді редактора  релігійного відділу енциклопедії Брітаніка. З його ініціативи засновується Рада науковців Бібліотеки Конгресу. Згідно наказу американського президента Білла Клінтона призначений президентом комітету з культури та гуманітарних наук. Наприкінці восени 1998 року – відбувається перехід Пелікана з дружиною Сільвією з лютеранства в православну віру. Через лист оповістив Євангелічну-лютеранську церкву США про свій крок як логічне закінчення розвитку свідомості та духу та тривалого десятирічного процесу.

За свій вагомий внесок  удостоївся багатьох нагород: з 1985 року – медаль Хескінса, вручена Американською академією медієвістики; 1997 року – Американським філософським товариством; з 2004 року – отримав премію Клюге у досягненнях в лощині гуманітарних наук, відправивши п’ятсот тисяч  доларів Свято-Володимирівській духовній семінарії, яка мала деякі потреби. Досягає почесний ступенів у сорока двох університетах світу.

У вісімдесяти трьох річному віці, сімнадцять місяців боровся з важкою хворобою- раком легень, яку не зумів побороти.

Науковець, теолог Ярослав Пелікан помер навесні 2006 року і похований на міському кладовищі Хамдена, штату Коннектикут.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.