Свою популярність релігія Вікка отримала в XX столітті, завдяки Джеральду Гарднеру – державному службовцю у відставці. Він стверджував, що є останнім присвяченим язичницької чаклунської школи. Його суперник, Чарльз Карделл, також вплинув на розвиток Вікка, в результаті чого релігія поділилася на дві великі частини – Гарднеріанська Вікка і Олександрійська. Однак ця релігійна течія має куди більше гілок розвитку, серед них є найбільш відомі:

  • Британська – заснована в Північній Америці.
  • Діанічна – «жіноче» відгалуження, було засновано Сюзанною Будапешт і названо на честь богині Діани.
  • Фейська – вона ж «чарівна». Засновники – Віктор Андерсон і Діон Пенддервен, саме таємне відгалуження.
  • Сікс-Вікка – в 1975 році Реймонд Бакленд, учень Гарднера, створив свою течію Вікка – її суть полягає в тому, щоб використовувати більш сучасну магію, не вдаючись до обрядів давнини.
  • Божества, яким поклоняються віккани – це Рогатий Бог-батько, і Триєдина Богиня-мати. Бог є символом чоловічого начала, і має кілька втілень у вигляді язичницьких божеств. Богиня – жіноче начало, також її називають Місячною. Друге ім’я пов’язане з триєдністю – новолуння (невинність), повний місяць (мати), спадаючий місяць (старість).

Віккани мають свою літературу. Так, найбільш відомі «Вікканські Настанови», де прописані принципи і моральні підвалини для віруючих. Одні з головних принципів звучать як «роби що хочеш, але не зашкодь нікому», і «досконале добро і зло повернеться триразово».

Вікка перекладається як «магія». Чаклунські обряди відіграють особливу роль в цій релігії, це справжня система. Віруючі практикують різні види ритуалів, як побутових, так і особливо потужних, здатних змінити весь світ. Під час обрядів використовується стандартний набір артефактів – чаші, свічки, ритуальні кинджали.

У віккан є своє уявлення про календар – так зване Колесо Року, і є 8 свят, які в релігії називаються «шабашами». Головних шабашів 4.

На сьогоднішній день релігія Вікка розвивається, росте число віруючих. У 2000 послідовників було 134 тис. осіб, зараз їх вже більше 700 тис.

Іван Гудзенко