Історія релігій, Конфуціанство        17 Січня 2012        449         Прокоментуй!

Ван Шоужень (Ван Янмин) – Життя та Діяльність

Народився Ван Шоужень 31 жовтня 1472 року в місті Юйяо в області Шаосін,що в провінції Чженцян. Його батько походив із знатного китайського роду і тому він досяг великої політичної кар’єри в Китаї. Існує легенда народження Ван Шоуженя: його бабці приснився сон в якому був святий, одягнутий у нефритовий одяг. І тому коли народився Ван Шоужень йому дали імя Юнь що означає хмара.

До чотирьох років Ван Шоужень не міг говорити, і тому його батько запросив буддійського монаха для лікування Шоуження. Монах оглянув Ван Шоуження і сказав,що жаль але він народжений не буддистом,а даосистом, в його душі монах знайшов шлях дао. І тому,його дід перемейнував Юня в Шоуження і зразу хлопчик почав розмовляти.

З десяти до п’ятнадцяти років Ван Шоуженнь жив своїм батьком у Пекіні. З десяти років Ван Шоужень почав писати вірші на релігійну та філософську тематику. Вже в 16 років Ван Янмин  одружується ,але його дружинна була безплідною. В 1527 році його дружина померла від чуми. У 1528 році  Ван Янмин  знову одружився і в нього народився син.

У 1489 році Ван Шоужень знайомиться з відомим конфуціанцем Лоу Ляном, і він стає його послідовником.

В 1492 році Ван Шоужень здає  успішно іспити на степень цзюй женя,і починає навчатися в Пекінні.

В період  1493-1499 років Ван Янмин вивчає класичну філософію конфуціанства, даосизму, буддизму, а в первах займається поезією і воєним мистецтвом.

У 1499 році Ван  Янмин задає державні екзамени другу степінь цзинь ші, і йому пропонують посаду  віділі суспільни робіт Імператорської канцелярії.

У 1505 році в Китаї до влади приходить новий імператор,котрому було всього 15 років. Ван Шоужень був противником жорстокої діяльності імператора, і за такі ворожі наміри проти імператора, його відправляють в заслання.

В 1509 році він повертається в Пекін із засилання, де Ван Янмин сформувався як філософ. В цьому ж  році Янмин отримує посаду лектора у Гуянській академії.

Там він і отримує чиновницьку посаду в провінції Гуйчжоу. Ван Шоужень до закінчення життя не покидав провінцію Гуйчжоу.

Ван Шоужень помирає 9 січня 1529 році .

Твори Ван Шоуженя:

  1. Запитання до великого учителя (1527)
  2. Довголіття (1527)
  3. Гори Гуйизі (1525)
  4. Власні думки про канони Конфуція.
  5. Записи викладеного і сприйнятого.

Ігор Дмитрук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)