Основна ідея доктрини центру Шрі Чинмоя це єдність людського і божественного. Дана доктрина включає в себе елементи, властиві східному містицизму.

Послідовники регулярно практикують медитацію і від них вимагається  сувора дієта, повне зречення від алкоголю, утримання в сексі і відмова від довгого сну. Адепти течії живуть в громадах і займаються релігійними справами, наприклад, продажою книг, роздача флаєрів, рекламою центру .

Засновник  руху

Шрі Чинмой, уродженець Індії, народився вБенгалії в 1931 році. З самого дитинства ходив на уроки в ашрам Шрі Аурубіндо.У 1964 році отримав громадянство США, де до того довгий час пропрацював в посольстві Індії, і регулярно видавав релігійно –  філософський журнал. На початку 1990-х років був ініціатором проведення другого всесвітнього релігійного конгресу, учасниками якого стали понад 6000 осіб . Шрі Чинмой був письменником, автором пісень і лектором американських університетів.

Основоположником центру проводилися різні політичні заходи, наприклад,  Шрі Чинмой двічі зустрічався з М. С.Горбачовим, а також, час від часу з послідовниками приводив різні акції, присвячені миру в усьому світі.

Центри руху Шрі Чинмоя розташовані в більшості розвинених державах. Найбільше їх в США, Німеччині та Росії. В Україні  діють релігійні центри, які  знаходяться в багатьох великих містах.

Іван Гудзенко