Трансцендентальна Медитація заснована індійським вчителем яким був  Махаріші Махеш Йоги (1917-2008). Махаріші або ж  Махеш Прасад Варма, отримав вчений ступінь з фізики, перш ніж продовжити своє духовне покликання. Протягом 13 років він вивчав медитацію у гуру (вчителя) Свамі  Брахмананда Сарасваті, також відомого як Гуру Дев.

 У 1958році Махаріші (він прийняв це ім’я в 1955 році) заснував Рух духовного відродження та почав поширювати практику трансцендентальної медитації по всьому світу. Його рух був масово популярним в 1960-х роках, коли рок-група Бітлз і інші знаменитості почали практикувати йогу.

Дане релігійне спрямування використовує одну збезлічі санскритських мантр, кожна з яких представляє собою коротке слово або фразу, повторювані в розумі. На думку послідовників, Мантри допомагають поліпшити розумову діяльність і знайти більш глибокий рівень свідомості. Стверджується, що завдяки цьому процесу практикуючий може увійти в нірвану, що призводить до посилення внутрішньої радості, життєвої сили і творчості. Теоретична перспектива трансцендентальної медитації, звана Наукою Творчого Розуму, заснована на філософії Веданти.

Щоб практикувати Трансцендентальну Медитація, людина повинна пройти сеанси формального навчання, після чого слід церемонія, на якій заявник вносить грошові пожертвування і отримує свою мантру, яка вибирається учителем на основі характеру і професії  того хто медитує. Потім людина починає медитувати самостійно два рази в день протягом 20 хвилин  і продовжує робити це нескінченно. Багато фізіологів і психологів визнали розслабляючий і оживляючий вплив трансцендентальної медитації на тіло і розум, якп озитивний фактор.

Період популяризації вчення

Початок періоду швидкого зростання руху, доводиться на початок 1970-х років. В цей час Махаріші заснував університет і ввів Трансцендентальну Медитація в державні школи у Нью-Джерсі. Практикуючі стверджували, що це була не релігійна практика, спрямована на поліпшення якості життя людей, але в 1977 році федеральний суд в Нью-Джерсі постановив, що Трансцендентальна Медитація є релігійною практикою.

В середині 1970-х років рада ввела програму«сіддха» ( «чудодійні сили»), просунутий курс, який обіцяв навчити студентів різним здібностям, особливо левітації.

До початку 21-го століття близько шести мільйонів чоловік по всьому світу відвідували уроки трансцендентальної медитації, але кількість формальних членів руху, яке продовжувало очолювати Махаріші до його смерті, було невідомим.

Іван Гудзенко