Якщо ж говорити конкретно, то свій початок сирійське християнство бере якраз із міста Дамаску. Саме тут найбільше зосереджувалося християн, на відміну від інших міст. Дамаск почув сильну християнську  проповідь апостола Павла. Проте після того як був захоплений династією Омейядів, Дамаск стає центром поширення ісламу і більшість прийняла цю віру.

У місті Дамаск нараховується дуже багато християнських церков.  Служіння звершуються щонеділі. У суботу та неділю християнські школи можуть відпочити, адже офіційний сирійський вихідний день – п’ятниця та субота. Сирійський суд розглядає виключно справи громадян, такі що стосуються шлюбу, розлучення, тощо.

Ґрунтуються вони переважно на біблійському вченні.  Сирія представлена однією із найбільших християнських конфесій: Антіохійською православною церквою, другу позицію після неї займає Вірменська апостольська церква.

Християн в сирійських містах більше ніж самих мусульман, їхня освіта є вищою за середній рівень. Живуть вони у містах Дамаск, Алеппо, Хам або Латакія. Оснвоною християнською церквою на території Сирії вситупає Східна православна. Християнство не є монолітним у самій Сирії, тут представлені різні церкви, починаючи від православних, сиро-яковітських, сиро-католицьких, вірмено-григоріанських, вірмено-католицьких, маронітської, протестантської, католицької латинського обряду і закінчуючи греко-католицькою.

Беручи до уваги протестантизм Сирії, то почав формуватися не раніше ХІХ століття на теренах країни. Велика заслуга в цьому належить саме американським реформаторам. Перша світова війна заставила вірмен тікати з території Туреччини до Сирії, серед яких знайшлися протестанти – реформатори.

Зуміли створити міцне об’єднання «Союзу вірменських євангельських церков Близького Сходу». Друга світова війна зумовила  сюди прихід баптистів, п’ятидесятників.  На 2010 рік зафіксовано сорок тисяч  протестантів, половина з них – прихожани реформаторської церкви. Спільноти за звичай не були великими, враховуючи перфекціоністів, баптистів, пятидесятників, євангельських християн, але спостерігалася інтенсивна робота не тільки духовної  роботи, а соціального служіння, із включенням  проектів з медицини та освіти.

Ще з ХІХ століття своє функціонування розпочала Національна євангельська школа, де водночас навчаються дві тисячі дітей, які відносяться  до різної релігії. Навчання проводиться англійською та російською мовами. Сирійські християни, якщо ж взяти в цілому – це більшість населення провінцій та міст, таких як Алеппо та Хомс. Це друге за величиною християнське населення.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
1
Любовь
1
Так себе
1
Глупо
3

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.