Знання шаманів – це давнє культурне надбання. У світі все пов’язано один  з одним: люди, рослини, тварини, парфуми, батько Небо і мати Земля. Квіти, птахи, кожне дерево та кожна жива істота несуть людям послання. Щоб бути єдиним цілим із природою, треба розуміти це послання. Це і є суть картини світу шаманів, те, що робить їхню форму релігії привабливою.

Коріння шаманізму, як передбачається, сягає простору Сибіру, ​​де з шаманами до сьогодні консультуються як з лікарями і порадниками. Вони проникають у емоційний світ, допомагаючи набути спокою, підказують виходи з гострих криз, позбавляють недуг.

Що означають шаманські ритуали?

Найбільш відоме куріння пахощів. Вогонь і дим – елементарні складові життя людей з давнини, у багатьох культурах вони пов’язані з терапією. Це не дивно, тому що нюх є найважливішим із п’яти почуттів людини. Молекули аромату через слизову оболонку носа безпосередньо потрапляють у лімбічну систему мозку та діють на тіло та душу, змінюють настрій, дезінфікують та лікують.

Ритуал посилюється додаванням смол, трави або деревини.

Допомога аромату при недугах

Хто хоче позбутися застуди, повинен спробувати суміш з м’яти, розмарину, ромашки, звіробою та полину. Аромат цих трав пробуджує власні сили організму. Запах м’яти та ромашки – свіжий та легкий – змушує застуду відступити. М’ята дарує врівноваженість, а ромашка полегшує душу. Розмарин піднімає настрій навіть у найпохмуріші дні.

Від стресу допомагає аромат бурштинової смоли: він розслаблює, тоді як шавлія усуває негативні коливання.

Шамани добре знаються на дії трав. Вони кладуть їх у спеціальні чаші, іноді насипають туди пісок і кладуть вугілля. Сухі трави підпалюють, а полум’я гасять, так щоб трави коптили димом.

Ніжність рук

Ласкаві руки матері заспокоюють немовлят. Дружні потиски, ніжні обійми, дотики – все це чудова підтримка у скрутну хвилину. Цілюща сила дотиків використовується людьми несвідомо. Шамани користуються цим знанням протягом століть. Їм відомо, якщо покласти руки на груди на п’ять хвилин, це допоможе зміцнити імунну систему. Поряд з ароматами спалених на вогні речовин цей ритуал дає велику силу.

Основні лікувальні шаманські ритуали – це цілющий дим, рослини, танці та бубон.

Ритм серця

Удари в бубон слідують ритму серця, проникають у глибину душі, пов’язуються з ритмом серця землі.

Співаючі чаші

Якщо заплющити очі на п’ять хвилин і стукнути по чаші шамана, вона відгукнеться довгим співом – і це заспокоює!

Ловець снів

Вважається, що якщо повість цей культовий об’єкт шаманів над ліжком, будуть снитися лише гарні сни, а погані застрянуть у мережі та розчинятимуться з ранковим світлом.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.