В індуїзмі під цим терміном розуміються неусвідомлені почуття і враження. Являє собою якийсь слід на підсвідомості людини, який утворився під впливом зовнішніх обставин або внаслідок раніше здійснених їм дій. Дослівно перекладається з санскриту як «сума зробленого діячем».

Місцем зберігання самскари є людський розум. Відбитки минулого мають властивість проявлятися як у реальному житті людини, так і в майбутній її реінкарнації. Під впливом самскари у особистості формуються певні звички, рефлекси, поведінка і нахили, на мові індуїстської релігії — «родимі плями минулого». Вона зберігає в собі карму, що представляє собою найважливішу складову індуїстського віровчення.

Сума ідентичних самскар перетворюється в васани. Вони впливають на вірогідність залученості людини в ту чи іншу життєву ситуацію (врітті), деформуючи її розум. Дія, яку вона зробила у минулому, в якийсь проміжок часу буде направлено проти її самої, звільняючи розум від деформації. Існують цілі практики, спрямовані на те, щоб виключити подібне затьмарення розуму, надати йому усвідомленість і ясність. Визнаний індійський філософ Патанджалі вважав, що шлях до пізнання власної самскари лежить через практики медитації.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Історія релігій

Іларіон Великий

Іларіон Великий – це один із християнських подвижників Близького Сходу, єгипетський пустеьник, анахорет (відлюдник). Народився ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *