Термін, який використовується в індуїзмі і представляє собою спів, направлений на вираження любові і відданості певному божеству або його прояву. Часто в ньому згадуються імена, характеристики Бога, а також описуються його непогрішні розваги, спрямовані на процвітання людей. Така релігійна практика використовується в усіх напрамках віросповідання, але найбільш характерна для шанувальників бога Вішну і його аватарів Крішни і Рами.

Оспівування священних текстів допомагає людині перейнятися сутністю свого вищого «Я» або відчути присутність, близькість з божеством. Спів бхаджанів здійснюється групою віруючих під проводом вибраного соліста. Виконання супроводжується грою на традиційних індійських музичних інструментах — віні, саранзі, мріданзі та інших. Однак західні послідовники індуїзму можуть використовувати класичну гітару.

Походження бхаджанів засноване на ведах, проте відрізняються легкістю сприйняття і простотою змісту, що має підтримку серед широких мас віруючих. Формування традиції їх оспівування відбувалося протягом декількох століть. В даний час існує декілька різновидів співу, які мають свої методи виконання.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.