atomБожество: Атом.

Конфесії:

Церква дітей Атома (Church of the Children of Atom) / Церква Атома / Церква Святого Атома.

Джерело: «Fallout 3».

Знаходячись у пошуку пародійних релігій, Автор даної статті наткнувся на вкрай малочисельні іронічні онлайн-співтовариства, назви яких ми можемо прочитати вище у категорії «конфесії». В ролі пародійного божества виступає атомна бомба, або атом.

Одні із «адептів» атомопоклоництва написали «Молитви Церкви Святого Атома» з цитатами з яких ми ознайомимося нижче:

«Помилуй, прости нас, Дітей Своїх, О Всезнищуючий Атом! … Ми служимо Тобі і чекаємо царства Твого. У вічності. Великий Атом, прийми жертву від нас… Вернись до нас і освіти нас Своїм спалахом»

«Збережи і спаси нас, Великий Атом! … Укріпи нас сіянням Своїм і дай нам можливість принести жертву Тобі в день завтрашній. Очисне світло Твоє хай не пропадає над світом Твоїм, о Отець наш – Великий Атом !»

Як бачимо в даному випадку  іронізується поважне написання божественних займеників із великої літери. Також добавляється ще одна характеристика Бога, поряд із всемогутністю – «всезнищуваність».

Більшість даних онлайн-співтовариств так чи інакше пов’язані із комп’ютерною ролевою грою «Fallout» (в перекладі – радіоактивні опади), а саме її третьою частиною. Решта «церков» так чи інакше беруть ідею з даної гри.

Компютерна релігія

Так чи інакше, але варто коротко охарактеризувати дану «релігію». Символом культу є знак радіаційної небезпеки, який використовується реальними «церквами».

«В основі віри дітей Атома лежить ідея, що в кожному окремому атомі знаходиться цілий всесвіт. Коли атомна маса ділиться, то єдиний всесвіт ділиться на дві частини – це великий акт Атомного творіння. Інколи в єдиному божественному творінні народжується трильйони трильйонів нових всесвітів… Атом виліковує душевні рани, і кожен може обмитися в Його сіянні… Бомба є дитя атома…»

43330678

А ось коротка інформація про послідовників даного культу:

«Там де більшість бачить війну та знищення, вони [адепти] вбачають створення і єднання в Атомному Сяйві. Їм дозволено допомагати процесу Атомного створення. Вони надіються на те, що незабаром прийде наступне Велике Ділення… Але нинішній рід людський повинен пожертвувати своїми життями ради інших… Люди залишилися біля бомби, тому, що вона несе обіцянку Розділення і дар Світла…»

Ідеї даної церкви частково співпадають із ідеями індійських філософських шкіл ньяя та вайшешіка, де атомістична теорія грає важливу роль. «Велике Ділення» – це, скоріш за все, аналог християнського другого пришестя.

Автор хотів звернути увагу на тому, що церква дітей Атома зображена сектою. Даний випадок далеко не виключення, тому що релігії в комп’ютерних іграх практично завжди зображенні так чи інакше войовничими та небезпечними.

Таким чином ідея застереження про ядерну війну переросла в гумористичні пародійні релігії, де атом виступає головним божеством.

Від Автора циклу статей «Пропозиція по Субстанціях»…

Якщо припустити, що Атом – Вища Сила (Субстанція), то його формула могла виглядати наступним чином.

Атом – Імперсональна (не-особистісна) Субстанція, яка множинна (варіант); деміург (творець); іманентний (розлитий в нашому світі); позитивно пізнаваний (в тому числі і науковими методами); патерналістський (напевно); матеріальний –

[P? De Im Po Pa? Ma] – АТОМ (інша назва: Святий Атом).

 Автор Статті – Дмитрук Андрій