Читаючи Євангеліє від Марка неодноразово помічав, що ми настільки уподібнюємося тому народу, який слухаючи проповідь пророка Господнього Іоанна, приходив хреститися. Звісно ж це було хрещення на покаяння людських гріхів. Покаяння мало б означати зміну людської свідомості. Як бачимо не усі хочуть змінювати «стару зотлілу одіж» на «нову», можливо таке деяким більш імпонує, але закривати очі  на гріх не слід, виправлятися самому, а потім іншим, що відповідно і робив Предтеча. Подивіться на Ангела, який йде перед лицем Господнім, світильника попереду Месії і сучасне ХХІ століття. Як тоді жив Іоанн і як ми зараз живемо.

Іоанн перебував у духовній молитві та пості, а ми кілька днів не може витерпіти, щоб когось не образити, завдати шкоду; одягався в одяг з верблюжого волосу і мав шкіряний пояс на стегнах і цього було досить, скільки нам не дай лахміття, то все одно буде мало. По правді кажучи, то є безмірне споживацтво, а скільки тій людині потрібно – хліб і щось до нього. Пророк і Предтеча їв дикі акриди (бобові рослини) та мед диких бджіл, а ми й досі не можемо вдовольнити свого пана – черево. Він показував смирення перед Господом, що вже наближається до Йордану,  а в людському суспільстві панують  гординя, матеріальна жадібність, пиха і лицемірство.

Якщо люди чекали на Месію, то готові були прийняти Його так як належить їм. Якась незвична сила проходила крізь увесь натовп народ, наближаючись до Пророка. Так це був Месія, прихід Царства Якого був швидким. Іоанн думав, як він, будучи простою людиною розв’яже ремінь на взутті Господа, хотів бути охрещеним від Нього, але заради сповнення всього, що написане про Месію – виконав важливу місію. Бог дає одкровення людині – Святе Слово, а тут Він відкрився для світу в образі Отця, Сина і Святого Духа. Ця незбагненна і недосяжна для розуму таємниця не підвладна жодній людині на землі. А от чи буде вона відкрита в наступному житті нам усім – невідомо.

Пегас 

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.