Історія релігійРелігія

Первісна скульптура «Венера Віллендорфська»

Мабуть, найвідоміший твір тривимірного мистецтва періоду палеоліту, Венера Віллендорфська – це скульптура жінки з перебільшеними жіночими рисами, включаючи груди, стегна та лобкову частину. Невеликий витвір, висотою трохи більше чотирьох дюймів, статуя не має жодних відмінних рис, окрім голови, повної згорнутого волосся, що вказує на архетипний персонаж, який, можливо, має на меті підсумувати певні принципи жіночності чи родючості, а не особистість людини.

Первісна скульптура «Венера Віллендорфська»

Ця робота, знайдена в Австрії в 1908 році, є однією з кількох різьблених жіночих фігурок, знайдених у печерах по всій Європі. Їх невеликий розмір означає, що роботи були портативними, що сприяло дебатам щодо їх цільового призначення. Як пояснює археолог Бруно Девід, ці фігури «викликали багато різних інтерпретацій, починаючи від дитячих ляльок і закінчуючи «богинями-матерями». На думку деяких коментаторів, вони виступали як символи родючості в суворому середовищі Льодовикового періоду, коли плодючість високо цінувалася, іншими як зображення жіночих тіл чоловіками та для чоловіків, третіми знову як саморепрезентацію жінок, або як акушерські пристрої для спостереження за ростом плоду та допомоги під час пологів, або як стандартизований спосіб стилізованого зображення для полегшення обміну інформацією між спільнотами».

Документація фігурок «Венери» також є цікавим прикладом потенційних пасток, пов’язаних із заголовками робіт постфактум. Девід стверджує, що ці цифри «стали корисним засобом викриття соціології наших власних західних упереджень».

Ми вважаємо Венеру грецькою богинею кохання, і тому, даючи цим творам таку назву, ми маємо на увазі, без жодних підстав, що в фігурах є сексуальний елемент. За словами автора Джошуа Лірна, «деякі експерти вважають, що вони представляють усе: від самозображення жінок до стародавньої порнографії. Але багато з цих інтерпретацій тепер дискредитовано через притаманний їм сексизм». Ці інтерпретації, ймовірно, отримали додаткову актуальність завдяки тегу «Венера».

Альона Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій