[Явлення Повелителя Boo Hoo]

Вірування: психоделічна релігія (англ. psychedelic religion).

Конфесія: Оригінальна Клептоніанська Нео-американська Церква / ОКНеоАЦ (англ. Original Kleptonian NeoAmerican Church / OKNeoAC).

Засновник та лідер: Артур Клепс (англ. Arthur Kleps).

Писання: Біблія Бу Ху: Нео-американська Церковна Катехізація та Посібник (англ. The Boo Hoo Bible: The Neo-American Church Catechism and Handbook);

Міллбрук: Розповідь про перші роки американського психоделізму (англ. Millbrook: A Narrative of the Early Years of American Psychedelianism).

Світогляд: соліпсизм; нігілізм.

Країна поширення: США.

Рік виникнення: 1964-1966.

Офіційний сайт: http://okneoac.org/.

Девіз: Перемога над конячим ла*ном! (англ. Victory over horseshit!)

Логотип: Божественна жаба.

Може вживатися друга назва: Первісна Клептонська Церква (англ. Original Kleptonian Church). Згідно версії церкви, організація виникла 1965-го року в селищі Міллбрук, штат Нью-Йорк, де і знаходилися по 1970-й рік. В 1968 році одну із міністрів церкви Джудіт Куч федеральний суд притягнув за наркотики. У відповідь звинувачена заявила, що вживання ЛСД є релігійною вимогою. На даний час існує, як малочисельна група, що базується в місті Остін, штат Техас.

Головна релігійна доктрина полягає в праві вживати психоделіки. На думку нео-американців, для кращого пізнання світу необхідні ЛСД та мескалін. Але допускаються і менші таїнства за допомогою канабісу чи оксиду азоту. Другою доктриною є визначення просвітлення, що є усвідомленням того, що життя – сон. Нео-американці проповідують радикальний соліпсизм. Дана філософія бачить «усе свідоме і життя частиною однієї мрії, де осмислення стає повністю асоціативним».

Окрім цього, присутня концепція синхронності. Тому для глибшого розуміння психоделічної релігії, ознайомимося цитатою про неї із Міллбрука: «Потік усвідомлення синхронності не завжди змушує людей стрибати від радості. Навпаки, це часто стартовий майданчик для параноїдальної ідеї, марення та виродження. «Повідомлення», що вже вводить в оману назвою, можна швидко перетворити на «замовлення», якщо їх неправильно трактувати з точки зору надприродних припущень… Перелік різних видів синхронічності був би переліком усіх можливих відносин. Найкраще правило — залишатися вільним. Синхронність навчить вас інтерпретувати синхронність, якщо ви це дозволите. Це не іноземна мова. Кожен, хто може зрозуміти принципи міркування причин та наслідків у контексті простору матеріального всесвіту, часу та випадковостей, також може зрозуміти принципи синхронічної спорідненості, якщо він готовий уявити альтернативний контекст непросторового, не тимчасового, і психічно обумовленого сну».

Нео-Американська Церква, по самовизначенню, є прикладом релігії під маскою жарту. Біблія Бу Ху є поєднанням коміксів, вирізок новин та свідчень Клепса в сенаті на захист своєї релігії. Так, кінцевою метою людства стає знищення Сатурна, що іронічно підсилює абсурдизм. Так їх церковні гімни включали комічні пісні, як «Надуйте магічного дракона» (англ. «Puff, the Magic Dragon», 1963) та «Греби, греби, греби твій човен» (англ. «Row, Row, Row Your Boat», 1961). Засновник стверджував, що абсурдистські елементи їхнього віровчення показують, що всі релігії є вигаданими та нераціональними. А от федеральна влада відмовляється визнавати їх релігією. Згідно офіційної позиції, мета Нео-американської Церкви лише ради вживання наркотиків, які ті хочуть легалізувати через надання їм релігійного статусу. Отже, розглядають «церкву» лише як протизаконну релігійну сатиру.

Також мають свої десять заповідей:

  1. Не загиджуйте вечірки;
  2. Не погоджуватися на роботу чи на виборну посаду, якщо перший переможений в бою;
  3. Одружуйся багатим;
  4. Уникайте неприємних тем у загальній розмові;
  5. Поводьтеся з вишуканою ввічливістю до своїх соціальних підлеглих, але не набувайте їх шкідливих звичок;
  6. Будьте лояльні до своїх послідовників і захистіть їх від своїх родичів;
  7. Віддавайте перевагу комічному способу над трагічним;
  8. Не думайте про гроші, якщо їх вистачає;
  9. Спробуйте поставити гарне шоу, дощ чи блиск;
  10. Розвивайте одержимість, якою можете поділитися з друзями.

З церквою пов’язана псевдонаукова пропаганда, а саме перекручування історії. Так нео-американці заперечують голокост, а от американські війська подаються масовими вбивцями у Другій Світовій Війні. Антисемітизм вони відкрито застосовують і до сучасності: «паразитичні єврейські космополіти захопили контроль над американськими ЗМІ та замінили корінну американську культуру розпустою і корумпованою чужою псевдокультурою, яку вони придумували». На кінець, Артур Клепс агресивно надсміхався над соціальними нормами з вульгарною ненормативністю, а також займався публічним алкоголізмом.

Дмитрук Андрій

Джерела:

Entheogenic Sects and Psychedelic Religions, R. Stuar

Original Kleptonian Neo-American Church

Neo-American Church

 

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.