Смішні Боги        19 Травня 2018        443         1 коментар

Фрісбітаріанізм

Суть фрісбітаріанізма (frisbeetarianism) виразив її засновник – американський сатирик Джордж Карлін : «Коли людина помирає, то її душа підноситься і летить неначе фрісбі, на дах, де і залишається лежати». У душі, як і фрісбі, є два шляхи : або залишитися цілим на висоті, або ж бути побитим і після цього піддатися спаленню.

Згодом повинна відбуватися свята подія – «Вознесіння», коли хтось приходить із драбиною та збирає душі. Вважається пародією на вірування у потойбічне життя.

Сам же сатирик це придумав у рамках одного із газетних конкурсів, де з’єднав слова «фрісбі» та «пресветеріанство» (течія в протестантизмі). Одначе, є версія, що термін був придуманий раніше в 1975 році Джімі Стаффордом – американським коміком та музикантом.

Дмитрук Андрій

Обговорення: 1 коментар
 1. Дмитрук Андрій (Автор) сказав:

  Ще інформації щодо історії фрісбітаріанізма .
  В своїй колонці в «Хроніці Сан-Франциско» на початку 1980-х років Херб Кан також згадав про цей напрямок. Джеймс Шерман, драматург із Чикаго, штат Іллінойс, відродив цей жарт пародійної релігії в своїй п’єсі в 2002 році «Друг старого», як певне комічне полегшення в розумінні дочки, коли лікар
  діагностував її батька, як хворого на рак і який проживе лише півроку.
  http://alt.fifty-plus.friends.narkive.com/k6Xay8nM/frisbeetarianism-pastafarianism

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook