Слова, які вимовляються, коли людина стає мусульманином, нечисленні, але значні. Промовляючи ці слова, людина визнає Аллаха творцем усього світу, а Мухаммеда – його посланником, пророком. Слова повинні вимовлятися щиро, від чистого серця, тільки тоді, на думку мусульман, людина переходить від невіри і невідання до знання і світла. Людина може досягти знання і просвітлення тільки по милості Аллаха.

«Немає Бога, гідного поклоніння, крім Аллаха і Мухаммад – його пророк ».

Саме ці слова вимовляє людина, яка готова прийняти Іслам. Шахада, або декларація віри – свого роду договір, який людина укладає з Аллахом. Договір про те, що людина буде коритися Аллаху і жити по його заповітам.

Що таке Шахада ?

З часу прийняття Шахади усі мусульмани ставляться до людини як до мусульманина, навіть якщо він раніше був прихильником іншої релігії. В Ісламі узи віри набагато сильніше, ніж узи крові. Коли людина стає мусульманином, він вступає в громаду мусульман, де люди зібрані незалежно від їх раси і походження. Почуття любові і гармонії панує між людьми, які практикують іслам відповідно до Корану і Сунни.

Важливість Шахади уміщено ще й у думках людини, яка її вимовляє. Його слова повинні бути щирими, а спонукання чистими. Не можна вимовляти Шахаду без наміру звернути своє життя на служіння Аллаху.

Слова «Немає Бога, гідного поклоніння, крім Аллаха» означають презирство до послуху і рабству кому-небудь або чому-небудь, крім Аллаха. Це означає, що мусульманин не боїться нікого і нічого, крім Аллаха. У розумінні мусульман, прийняття Шахади означає становлення людини сильною і незалежною. Глузування, презирство, і образи відтепер не мають ніякого значення. За часів скорботи і горя мусульманин залишається стійким і мужнім, знаючи, що біда може статися тільки з дозволу Аллаха.

Слова про те, що Мухаммад є пророком Аллаха, означають покору, повагу і шанування пророка. Мусульмани слідують по стопах посланника Аллаха, вважаючи, що Мухаммад був найкращим творінням Бога. Шахада – це не порожня фраза і не просто кілька вимовлених слів. Проголошення Шахади має поєднуватися з щирістю намірів і прагненням служити Аллаху, мужньо витримуючи випробування, які він посилає.

Іван Гудзенко