Для шукачів духовних скарбів школа медитації при храмі Ват Умонг (Wat Umong) міста Чіангмай — це місце, де знаходяться спокій і гармонія.

Повна назва унікального лісового монастиря перекладається як «Храм тунелів та саду Будди». На території монастиря знаходяться печери, які служать місцем для медитацій. Тиша і темрява підземного простору як ніби символізує інший вимір. Тут не чути земних звуків і не видно завжаючих  предметів. Це місце, де слухають внутрішнім слухом і бачать внутрішнім поглядом. Гуляючи по таємничим тунелях, можна виявити невеликі статуї Будди, заховані в нішах і зустріти поглиблених в медитацію ченців.

Монастир Ват Умонг розташований в 3.5 км на захід від Чіангмай. Найпростіший спосіб дістатися до місця — це найняти «тук-тук» (так називається місцеве недороге таксі).

Особливість Ват Умонг — це робота з іноземцями, які хочуть навчиться мистецтву медитації. Він ідеально підходить для туристів, у яких в розпорядженні всього кілька днів. Монастир пропонує короткочасні курси від 2 — 4 днів на англійській мові. За бажанням можна продовжити своє перебування в центрі на будь-який термін.

Плата за навчання та проживання в Ват Умонг не стягується. Монастир живе за рахунок пожертвувань. Зазвичай відвідувачі центру залишають милостиню рівне середньостатистичної платі за пансіон в Таїланді — близько 10 доларів в день.

Життя в монастирі підпорядковується певному режиму. О 4 годині ранку лунає дзвін, який символізує початок нового дня. День у ченців і гостей Ват Умонг починається з 2 годинного сеансу медитації і співу мантр.

Відповідно до розпорядку дня, сніданок і обід подаються в 7.30 і 11.30 ранку. За відгуками відвідувачів, їжа в монастирі дуже смачна і проста. За додаткову плату можна замовити блюдо, яке приготують спеціально для вас. В окрузі працюють магазини, де можна купити продовольство і необхідні господарські товари.

О 9 годині вечора жителі монастиря готуються до сну. Для відвідувачів пропонуються кімнати в гуртожитку з туалетом, холодним душем і феном. Ліжка влаштовані на підлозі. Кожному гостю видаються подушка і ковдра. За чистоту приміщення відповідальні самі постояльці.

Ченці в центрі доброзичливі і завжди раді допомогти, особливо якщо вони бачать серйозний настрій учня. У центрі викладаються різні види медитацій, в основному фокусується на диханні. Розглядаються різні техніки, наприклад, медитація в русі і медитація сидячи. Уроки доступні всім,незважаючи на рівень підготовки.

Атмосфера лісового монастиря розташовує до спокою і внутрішнього споглядання. Гуляючи по тихим зеленим стежках навколо озера, можна поміркувати над мудрими буддійськими висловами, прикріпленими до дерев:

«Одне сьогодні краще двох завтра».

«Ніщо не постійно».

«Все з’являється, існує і йде».

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.