Балійці вірять, що божества це символи сили. Особливе значення для балійців  має міфічний птах Гаруда. Арджуна – є  одним із найважливіших  індуїстських богів для балійців. Балійці традиційно вважали, що їх боги кидають виклик людям. Говорять, що предки присутні в духовному і мирському світі, і ніхто не знає напевно, коли вони спустилися на землю і коли предки стали богами.

Балійці кажуть, що кожна сімейна лінія була заснована окремим богом, що допомагає пояснити, чому існує так багато храмів. Покоління шлюбів між сім’ями, що поклоняються різним богам, створили унікальне генеалогічне древо богів для кожної окремої сім’ї, кожному з цих богів необхідно підносити підношення, які додають ще більше обов’язків і зобов’язань в духовне життя сім’ї.

Балійці вірують, що духи є всюди і що член сім’ї повертається кожні п’ять поколінь, з кожним новим перевтіленням в ближчому до божественного стану. Життя розглядається як цикл, який починається в святому стані в дитинстві. У міру дорослішання людина йде з цього стану святості і повертається до нього після смерті.

Балійці вірять, що добрі духи живуть в горах, а злі в морі або воді, а люди живуть між ними. Гори — найвище і святе з усіх місць. Будинки орієнтовані в бік гір, а ліжка розташовані так, щоб голова була ближче до них. Люди на Балі сплять, вказуючи головою на священну гору Агунг. Річки і прибережні райони найнижчі і нечестиві місця, де мешкають демони. Пагорби і інші природні об’єкти класифікуються за своєю оцінкою: чим вище, тим святіше. Гора Агунг вважається житлом богів. На неї традиційно орієнтуються при будівництві будинків. Оскільки море вважається місцем проживання духів, багато з яких є злісними, будівлі і села орієнтовані подалі від нього.

Згідно балійського  міфу про створення світу сім небесних сестер Плеяд спустилися на Землю на саронгах, схожих на крила. Поки вони купалися, принц вкрав саронг у однієї з сестер і сказав їй, що не поверне його, поки вона не народить йому дитину. Богиня здалася і народила першу людину, але сказала: «Ви можете мати цю дитину протягом її  короткого життя на землі, але після цього пам’ятайте, вона повернеться до мене».

Відьми і нічні духи, звані лейки, винні в багатьох нещастях життя на Балі. Більшість балійців вважають, що лейки це живі люди, які практикують чорну магію і перетворюються в духів мавп, змій, птахів і навіть в обезголовлені тіла. Багато людей носять амулети і кладуть підношення в святилища, щоб відігнати їх.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.