Міф про Ікара і Дедала — один з найкрасивіших міфів у  грецькій міфології. Він алегорично говорить нам про силу винахідливості, але також і про пастки, які ставлять заздрість і амбіції.

Дедал  був одним з найбільш майстерних майстрів Греції. Він прославився, як майстер архітектури та скульптури. Дедал також робив чудові вироби з дерева, його мистецтво цінували королі і боги. Однак Талос, один з учнів Дедала, який також був його власним племінником, одного разу винайшов незвичайний інструмент — пилку. Це була надзвичайно корисна і чудова річ, тому вона викликала захоплення у всіх чоловіків того часу.

Дедал почав заздрити раптовому успіху того, хто до цього був його підлеглим. Почуття було настільки сильним, що Дедал задумав позбутися від хлопчиська. Він не міг змиритися з тим, що є хтось більш винахідливий, ніж він. Тому герой викликав Талоса на вершину Акрополя. Дедал зіштовхнув племінника зі скелі, смерть Талоса наступила миттєво.

Дедал не зміг приховати слідів злочину і незабаром, як покарання його виганяють з Греції. Після довгих поневірянь він знайшов притулок на острові Крит, яким правив цар Мінос. Правитель знав про величезний авторитет, яким користувався Дедал, і тому без вагань прийняв його в своєму королівстві. Життя Дедала значно змінилася в палаці, він стає головним винахідником і будівельником при дворі.

Одного разу Мінос доручає Дедалу побудувати лабіринт, здатний утримати люте чудовисько — мінотавра. Це було місце, що складається з безлічі коридорів, вибратися з яких було практично неможливо. Він побудував його, підкоряючись наказу Міноса. Єдиними, хто знав вихід, були сам Дедал і Аріадна, дочка короля. Після того, як Аріадна допомогла своєму коханому Тесею перемогти мінотавра, розгніваний цар замикає Дедала і його сина Ікара у власному лабіринті. Син і батько були засуджені на вічне життя в лабіринті. Однак геніальний архітектор не захотів змиритися з долею. Він використовував інтелект і уяву, щоб вибратися звідти.

Дедал сказав Міносу, що хоче зробити кілька робіт в честь правителя і йому повірили. Героям принесли в лабіринт пір’я і віск, не питаючи навіщо. З цих елементів Дедал побудував крила для себе і свого сина Ікара. Єдиний спосіб вибратися з лабіринту — полетіти. Коли крила були готові, незадовго до втечі, батько попередив Ікара, щоб син не літав дуже низько, так як крила можуть зіткнутися з морем і стати твердими. І тримався подалі від сонця, тому що крила, зроблені з воску, могли плавитися. Дедал також сказав Ікару, щоб він не переставав рухати руками в повітрі.

Ікар і Дедал благополучно вилетіли з лабіринту. Вони насолоджувалися польотом, проте, Ікару раптово захотілося краще спостерігати за всім навколо. Тому він вирішив піднятися, забувши про попередження батька. Він підлетів так близько до сонця, що його крила розтанули. Ікар впав в море і помер. Дедал полетів на Сицилію, де жив під захистом до самої смерті.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
1
Глупо
0

Интересно почитать:

Грецька міфологія

Геракл

Геракл – міфічний герой Стародавньої Греції, напівбог і напівлюдина. Батьком Геракла вважається Зевс – бог ...
Історія релігій

Бог Хорс

Хорс розглядається в міфології слов’ян як  одне із солярних божеств. Його культ поширювався на території ...
Історія релігій

Бог Стрибог

 Стрибог – одне із божеств слов’янського пантеону, яке вшановувалося стародавніми русичами, володар вітрів, який вирізняється ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.