Люцифер –  званий Дияволом або Сатаною. Найперша згадка Люцифера зустрічається в книзі Ісаї. У книзі Ісаї Люцифера називають Рафаелем. Ангел Люцифер думав, що він з’явився без допомоги Бога і вважав себе рівним йому. Одного разу він сів на трон і проголосив себе Богом. Частина ангелів перейшла на його сторону, а інші стали на сторону Творця. За це Бог відправив ангелів зрадників в Пекло, перетворивши їх на злих демонів.

У Рафаеля з’явилася синьо-чорна шкіра, тисячі рук і «на кожній руці двадцять пальців». Також Бог дав йому довгий товстий дзьоб і величезний хвіст з гострими жалами. Приналежністю образу Люцифера стали вважати гордість, повстання, пізнання (самовпевнене). У деяких релігіях вважається, що Люцифер і Сатана – різні особи і що Люцифер за рангом вище Сатани.

У Біблії саме Люцифер  спокушає Єву, яка не змогла протистояти його спокусам і вкусила з Адамом плід, за що і були вигнанні з Раю

У деяких християнських та іудейських переданях Люцифер був Левіафаном – це крилатий дракон або морське чудовисько. Іноді, щоб викликати довіру, Люцифер може постати у вигляді маленького прекрасної дитини.
Люциферу приписують багато імен: Аваддон, Аполліон, Ангел Безодні, Великий Червоний Дракон, Вельзевул, Веліар, Великий Дракон, Диявол, Дракон, Стародавній змій, Жорстокий ангел, Злий ангел, Злий дух від Бога, Спокусник, Князь бісівської, Князь Світу Цього, брехливий дух, Лукавий, Батько брехні.

В релігії іудеїв його звали Сатаніелем, первістком Бога. За легендою це він допомагав Богу створювати землю і людей і був рівним йому. На противагу ангелам з’явилися демони. Не було ніякого бунту, Сатана і Бог були в паралельних світах, де кожен керував своїми підданими.

В наслідок суфікс «ель» прибрали, вирішивши, що він надає божественну сутність імені. Хтось описує Сатану як величезну людину з шістьма крилами як у кажана і з трьома особами – білим, червоним і чорним, хтось вважає, що він схожий на давньогрецького Пана, але в одному можна погодитися – він здатний змінювати свій вигляд в залежно від необхідності.

Іван Гудзенко