Даджаль – ім’я антихриста в ісламській релігії. Якщо заглибитися в арабські тексти, то слово “Даджаль” означає “обманщик”. Так мусульмани називають людину, яка з’явиться в нашому світі під людським виглядом, але нести буде диявольську смуту і руйнування. Персонаж цей не описаний в Корані, але фігурує в священних текстах хадисах написаних пророком Мухаммедом для мусульман. У них описано і час, і місце народження антихриста, і навіть згадуються його батьки.

Даджаль. Хто такий Даджаль у Ісламі ?

За переказами, Даджаль буде єдиним сином у тридцятирічних батьків. Зовнішній вигляд їх огидний, пара буде високого зросту з горбистою шкірою, великий ніс “як дзьоб” у чоловіка, і великі груди у дружини. Немовля буде косим, ​​а у дорослого Даджаля за описом буде виколите око, червона шкіра і кучеряве темне волосся, на лобі по арабськи написано “невірний”.

Поява антихриста варто чекати зі сходу, він в’їде в місто на ослі, уподібнюючись справжньому пророкові. Послідовники його – лицеміри, брехуни і невірні. Даджаль стане причиною смути і воєн, спробує обдурити людей помилковими чудесами. У деяких хадисах згадується його неймовірна сила: він може оживляти мертвих, пересуватися на великі відстані за секунду, викликати зливи і грози. Насправді чудеса його творять демони за наказом Даджаля.

Смутні часи триватимуть 40 днів. Влада Даджаля пошириться в короткий термін не тільки на мусульманські країни, а й на Захід і Європу. У багатьох хадисах йдеться, що місцем для свого трону Антихрист вибере одну з мечетей Єрусалиму. Істинно віруючі повинні об’єднатися проти лжепророків, не допускати обману. За хасидам мусульмани будуть винагороджені за свою боротьбу. По закінченню сорока днів з’явиться справжні пророки – Іса (Ісус) і Махді, і в сутичці з антихристом здобудуть над ним перемогу.

Іван Гудзенко