Історія релігій        07 листопадаа 2014        3167         6 коментарів

Космічна теорія походження людини

Zarozhdeniie_zhizni_konСеред   релігійної (креаціонізм)  та  наукової  (еволюціонізм)  сучасна  наука  виділяє  космічну  теорію. Намагатимемося  розібратися, що собою  вона  являє і чим  відрізняється  від інших.  Для початку   слід  зрозуміти  яке відношення  має теорія  до людини.

Космічною  теорією  походження людини  вважається та гіпотеза, згідно якої  усі форми життя   мають здатність   виживати  у космічних  умовах або  ж   могли  потрапили  в площину   пилу,  будучи викинені   у простір   внаслідок зіткнення  двох планет, на яких могло  зародитися  життя.  Відповідно  науковці  назвали  цей процес  панспермією. Вони  зробили  припущення  щодо  існування  позаземних  розвинутих   цивілізацій, які    здатні  долати   космічний простір  та час.  У свою чергу  цивілізаціями  були залишені  їхні  представники,  які  перетворилися   у  землян, досягнувши   цивілізаційного  рівня  розвитку. Проте  такі підтвердження  власне і залишаються гіпотезою,  оскільки  вони  не мають  прямого відношення  до походження  людини.

Панспермія  не  може  дати  відповідь  на  питання:  як  почалося  життя на Землі,  в тім  вона  пояснює   у який  спосіб  це   відбувається.  Допущена  думка,  що  життя  виникло  один раз, а якщо  це так, то  й  воно  може   поширюватися   у  ріні сфери перебування.  Панспермія  може бути двояка:  міжзіркова   та  міжпланетна.   Транспортувальний  механізм  містить  радіаційний  тиск  з літопанспермією  (йдеться  про  мікроорганізми, які переміщуються у твердих тілах, зокрема таких як метеорити).  Крім того   може   існувати    така  панспермія, що передається  із  космосу  на Землю  або  із неї  (Землі)  у зіркову  систему.

Міжпланетні  переміщення  є досить чітко задокументовані,  було  підтверджено   знайдення    на Землі  метеорита  із походженням  життя марсіанського  типу.   Подібним  транспортним механізмом  можуть виступати  космічні  зонди,  що використовуються  для  міжпланетного  опилення.  Наприклад,  місією американських  астронавтів  «Аполлон 12»   було знайдено  живі земні  мікроорганізми  на  одному  із  зондів  Сервеєр -3, тому  для  уникнення  міжпланетного опилення, космічною агенцією проводиться  ретельна стерилізація.  Доки  обстежується   галактика  щодо  наявності  хоча б якихось ознак  життя,  іншопланетної цивілізації,  в гіпотезу  панспермії  важко повірити.

Знайдені   записи  копалин  докембрійського  періоду  стверджують, що  життя   могло  з’явитися  ще до  утворення  планети – Земля.    Тобто  це свідчить про те,  що життя могло зародитися   близько  сотень  мільйонів   років  до нашої ери,  у зв’язку  з сприятливими  умовами  на  Землі.  За дослідженнями науковців, вік Землі  становить  близько  чотири тисячі  п’ятсот  п’ятдесят  років  до нашої ери. Найдавніші  осадові  породи  датуються  три тисячі  вісімсот п’ятдесятим  роком до нашої ери.

Науковців  також цікавило питання:  чи існує  життя на Марсі?  Чи  планета  є придатною  для  існування  на ній  людини?   Наукові  дослідження  ще раз переконують нас  в існуванні форм життя  на нашій планеті,  а от  чи  насправді  воно  було занесене  космічним пилом  на Землю  якимись  іншими  позаземними силами, для науки  це залишається  таємницею.  Спроба  дослідити   правильність космічної теорії була  зроблена  індійським дослідником  Чандрою  Вікрамасінгхом та його   командою  у 2001 році.   Науковець   підтверджує  наявне існування  живих клітин  у  повітрі, які  знаходяться  вище,   тоді  як  космічне  агентство  НАСА висловилося  скептично   щодо  цього  твердження: земне життя  не може  перебувати  на  висоті.

Досвідчений  дослідник  у в космічній сфері  діяльності  Макс Бернстайн  стверджував, що   такі результати   слід  інтерпретувати  обережно, оскільки  легше  б   було  переконати людину   у  тому, що  земні організми перебувають  вгорі, ніж  позаземні, що впали  згори  донизу.  Науковець  Бенстайн   є більш близьким  до істини  на відміну  скептика  з НАСА.   В тім  космічна теорія  надалі  залишатиметься  не розв’язаною  до кінця  проблемою  таємниці Всесвіту.

Богдан Стрикалюк

Обговорення: 6 коментарів
 1. анатолій сказав:

  Визначивши поняття людина, розглянувши різні підходи до вирішення такої проблеми, як її походження, можна зробити наступні висновки:

  Людина – це багатогранна істота і навіть саме широке визначення не дасть нам уявлення про те – що таке людина.

  Проблемою походження життя в цілому і людини зокрема займаються як наука, так і релігія. Водночас всередині них існують різні погляди на це явище. Не дивлячись на це можна виділити декілька великих груп, які мають ряд розбіжностей, до них відносяться: креаціоністи, еволюціоністи та космісти.
  Останніх в даному випадку можна виключити, так як якщо ми з космосу, то ми все одно повинні були бути або створені, або статися в процесі еволюції.
  Таким чином, у нас залишаються дві великі групи, які не можуть прийти до яких або компромісів, щодо теми спору.

  Відповіcти
  1. Богдан сказав:

   Науковці без відсутності віри у Бога не можуть доказати достовірність тіє чи іншої теорії, оскільки трапляються часті випадки виходу людського розуму за межі досяжного

   Відповіcти
 2. Василь сказав:

  Насправді я схильний до цієї теорії походження. Декому вона може показатися фантастичною, але інші теорії походження людину далеко не менш фантастичні.

  Відповіcти
 3. Богдан сказав:

  Наука сприрається на такі методи:
  1) експеримент
  2) спостереження
  3) емпірія
  4) аналіз і синтез
  Проте для релігії не потрібно доказів, адже вона сама є доказом усіх теорій
  Це стосується походження тваринного і рослинного світу
  Отож усе, що так ретельно шукали науковці, міститься в Книзі Книг

  Відповіcти
 4. Богдан сказав:

  Усі вище зазначені теорії важливі і становлять великий науковий інтерес в ході історичного періоду становлення людства на Землі
  Біблія не заперечує, а навпаки обєднує усі теорії походження людини. Певне нам до кінця не можна буде збагнути, яку таємницю приховує Всесвіт

  Відповіcти
 5. Ігор сказав:

  Віра та наука повинні бути друзями а не ворогами! Щодо теорії космічної то все може бути! Бог Всемогутній і не факт, що існують інші планети, де є життя.
  Теорія це лише припущення, а не ствердження. Тому, кожна теорія має право на існування.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook