Коптська католицька церкваКоптська католицька церква – це одна із східно-католицьких церков, яка виникла внаслідок унії з Римом.

Коптська католицька церква повністю дотримується коптського літургійного обряду, а також має статус патріархату.

Історія виникнення Коптської католицької церкви починається з 1741 року, коли коптський патріарх Єрусалиму Анастасій підписав унію з папою Бенедиктом XIV, але через деякий час коптський патріарх Анастасій повернувся до Коптської Православної церкви. Після повернення патріарха Анастасія до Коптської Православної церкви, лишилася значна кількість священиків та єпископів, які не покинули папський омофор.

У 1824 році Ватикан створює патріархат Коптської католицької церкви, хоча цей патріархат був лише на папері, адже султан Османської Імперії не визнав цього патріархату. В 1829 році Османський султан визнав коптську католицьку церкву патріархатом і дозволив їм будувати свої власні храми, собори, та відкривати навчальні заклади. У 1899 році папа Лев ХІІІ інтронізував єпископа Кирила у патріарха коптів.

Сьогодні Коптська католицька церква є однією з найменш чисельних східно-католицьких церков, чисельність послідовників церкви складає приблизно 160 тисяч корінних коптів.

Резиденцією патріарха Коптської католицької церкви є столиця Єгипту Каїр.

Коптські католики мають свої навчально-овсітні заклади. Наприклад коптські католики мають у Каїрі патріаршу богословську академію, і також декілька невеликих семінарії у Єгипті. При багатьох коптських католицьких парафіях діють недільні школи для дітей та дорослих, а також проходять уроки катехізації. У Коптській католицькій церкві є декілька монарших орденів та монастирів у Єгипті. Останнім часом коптські ієрархи зуміли налагодити стосунки із православними коптами .

Ігор Дмитрук