Будда картинки Блаженний самітник , який побачив істину;

Блажений непохитний, який  щогодини вміє приборкати себе,

Блажен поклав край всім пристрастям, всім бажанням;

Перемога над норовливою самістю – найбільше блаженство

Ця буддійська притча вкладає всю суть буддійського вчення. Будда Шакямуні навчав, що кожна людина, яка хоче досягти Нірвани (Просвітлення) повинна звільнитися від страждань. Саме медитація і є однією із головних методів звільнення від колеса Сансари у вченні Будди.

Під поняттям “Блаженний самітник” розуміється усамітнення буддиста, який хоче стати на шлях, який веде до Нірвани, тому усамітнення це є перший етап до Просвітлення.

Під Блажений непохитний розуміється боротьба зі спокусою. Ми можемо згадати і самого Будду, який на шляху до Нірвани спокушався Марою, але Будда переборов демона Мару та отримав Просвітлення. Блажений поклав край всім пристрастям, всім бажанням: під цими словами розуміється відмова людини від матеріальних цінностей, як це зробив Будда, який був народжений князем але відмовився від всього багатства і став проповідувати людям звільнення від карми та сансари.

Перемога над норовливою самістю – найбільше блаженство, під цими словами розуміється повне відречення від злих думок та ідей, звичайно похоті, адже не зважаючи на те, що людина може фізично відмовитися від всього матеріального, але не завжди наш розум може прийняти нашу відмову, тому потрібно перебороти і його.

Дана притча показує, що кожна людина повинна відмовитися від всього злого у своїй душі та стати на шлях істини. Притча Будди показує основну суть буддизму, в який вчить людина отримати найбільше благо це – Просвітлення

Ігор Дмитрук