У сімнадцятому столітті острова Японії завоював правитель на ім’я Темму. Він вважав себе імператором неба, що звучить як «Тенно» і означає, що його правління  походить від богів.

Правитель Темму наказав зібрати всі міфи в усній формі, створені в давні часи, і перекази, склавши їх один по одному таким способом, щоб чітко можна було помітити лінію божественного походження імператора Темму, і жодна людина не стала б  сумніватися в тому, що він є прямим потомком богів.

Мудрець на ім’я Ясумаро керував цим процесом. Кодзікі були укладенні  ієрогліфами Китаю, бо Японія в той період часу ще не мала своєї писемності. Ясумаро створив книгу, яка була названа «Кодзікі». Що в перекладі означає як  стародавні записки. Цією книгою змогли переконати народ Японії, що їх імператор Тіму – нащадок четвертого покоління бога Ниниги, а Ниниги, в свою чергу, це внук богині неба Аматерасу, яка на небі живе вічно. Таким способом, Ясумаро, сам про те не знаючи, зробив велику місію для власного народу, зберігаючи кожен міф і переказ, які, ймовірно, були б втрачені, якби не ці його праці.

Іван Гудзенко