Психологія багато в чому перетинається з езотеризмом, особливо сучасна. Наука про людську душу завжди мала інтерес до внутрішнього світу, проте в класичний психології езотеризм зустрічається вкрай рідко. Однак серед учень, пов’язаних з роботою підсвідомості, прослизає езотерика, якщо мова йде про непізнаний, наприклад, про такі явища як:

  • Пробудження і розвиток прихованих здібностей у людини;
  • Гіпноз, в тому числі і масовий;
  • Навіювання і самонавіювання;
  • Вивчення психології в екстремальних ситуаціях;
  • Особистісний ріст і багато іншого.

На практиці досить часто люди з психологічною освітою освоюють езотерику, щоб поєднувати містику з науковими теоріями. Існує навіть недоведена теорія — розстановки по Хеллінгеру, яка поєднує в собі роботу колективного підсвідомого, езотеризму, психології та науки. Сама теорія спирається на психологічні закономірності, але в ній є і містична сторона, яка дозволяє розкрити прихований потенціал людини.

Наприклад, кілька людей обігрує життєву ситуацію клієнта, беручи на себе ролі учасників ситуації. Ведучий задає питання, починається дія, потім учасники записують свої відчуття. Розкривається минуле людини, в тому числі і родові помилки, в чому простежуються і містичні моменти. Іноді це сприяє розкриттю прихованого потенціалу клієнта, інсайту, збагачення життєвого досвіду.

Існує схожа теорія особистісного зростання, в якій так само активізуються особистісні здібності. До неї існує як науковий підхід, так і на межі езотеризму. На практиці багато психологів звертаються до ненаукових методів таким як читання мантр, медитації, психологічні ворожіння для розкриття прихованого потенціалу особистості. Саме в таких областях психологія перетинається з езотеризмом, окультними вченнями. Ширше, ніж у звичайній психології, використовується езотеризм в парапсихології.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
1

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.