Християнське вчення протягом всієї історії ставилося до езотеризму негативно, як і до будь-яких окультних наук і язичництва. Тому езотеризм, проникаючи в будь-які інші релігії, мало мав спільного з християнством. Все незрозуміле і яке не збігається з християнською концепцією світу вважалося гріховним, в тому числі і різні наукові теорії, якщо вони суперечили біблійному вченню.

Однак протягом всієї історії християнства, існувало багато відгалужень, сект, вільних тлумачень, багато з яких були близькі до езотеризму. Після поділу церкви на католицтво і православ’я, католицька релігія розділилася на католицтво і протестантство. Останнє виступало проти канонічних умовностей церкви, породивши безліч напрямків, близьких до езотеризму. Їх існує кілька і всі вони по-різному тлумачать християнство, перемішуючи його з елементами езотеризму, єдинобожжя і багато чого іншого.

В Україні християнство і езотеризм існували окремо один від одного. До революції церква була частиною держави, тому кількість людей, що займаються нехристиянськими вченнями, навіть просто атеїстів було незначним. Після революції і становлення радянської влади, Радянський Союз став атеїстичним, проте в цей час відбувалися явища, на які атеїсти не могли дати ніякої відповіді.

Крім офіційної церкви, розвивалося і езотеричне християнство. Його прихильники стверджують, що Христос, як і апостоли, був великим езотериком, але церква спотворила його вчення, нав’язавши свої канони. Послідовники цього напрямку оскаржують таїнства, поділяють, на відміну від християнської церкви, людини на складну структуру, енергетичні поля. Езотеричні християни практикують медитації, а в деяких випадках називають себе білими або православними магами.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.